Ze Špindlerovy boudy na Petrovu boudu

Tato krátká výletní trasa je dobře schůdná. Držitelé průkazu ZTP dostanou zdarma povolení k vjezdu a parkování na parkovišti u Špindlerovy boudy u obsluhy závory na konci Špindlerova Mlýna. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a bez problémů též pro elektrické vozíky. Vzhledem ke stoupání cesty je pro osoby na mechanických vozících vhodná asistence.

Trasa začíná na parkovišti u Špindlerovy boudy - držitelé průkazu ZTP mohou požádat u obsluhy závory na konci Špindlerova Mlýna o povolení k vjezdu a parkování zdarma na parkovišti u Špindlerovy boudy. 

Cesta, která vede přímo od parkoviště na Petrovu boudu je kamenitá a se svodnicemi, proto je třeba se vrátit 0,4 km zpět po silnici na křižovatku a odbočit z hlavní silnice vpravo po málo frekventované široké asfaltce, trasa končí u Petrovy boudy, která byla v době mapování tras bohužel uzavřena. 

Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 4 km, převýšení je 140 m. Pozor, tato cest je sice krátká, ale obsahuje úseky s výrazným klesáním a stoupáním, je částečně značena červeně, částečně neznačena a celá vede po asfaltovém povrchu. 

Ze hřebene budete moci při pěkném počasí obdivovat výjimečně krásné výhledy na střední Krkonoše a do Polska. 

 

Místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:

 

1. Špindlerova Bouda

www.spindlerovabouda.cz

Nedávno zrekonstruovaný hotel se nachází na začátku trasy. Má bezbariérový vstup do objektu i do restaurace (bohužel pro vozíčkáře zde není bezbariérové WC ani hygienického zázemí). Objekt má širokou nabídku sportovního vyžití a je vhodný pro pobyty seniorů i rodin s malými dětmi.

 

2. Petrova Bouda

Bouda je dočasně uzavřena

 

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn, 543 51

Web:www.mestospindleruvmlyn.cz