Z Mladých Buků přes Dolní Sejfy do Antonínova údolí

Klidná a nepříliš frekventovaná cesta Antonínovým údolím končící u přírodní památky Slunečná stráň. Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 7 km a převýšení cca 200 m.Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a bez problémů též pro elektrické vozíky, vzhledem ke mírnému, ale stálému stoupání cesty je pro osoby na mechanických vozících vhodná asistence. Místy je horší kvalita asfaltového povrchu.

Začátek trasy je v Mladých Bukách na  parkovišti u hřiště, pokračuje po zelené turistické značce, kterou však na první křižovatce asi po 1 kilometru opouští do Dolních Sejfu, dále do Antonínova údolí - kolem Hotelu pod Pralesem na přírodní (botanická lokalita) památku Slunečná stráň. Zde je pěkný výhled na Černou a Světlou horu a na přelomu května a června na Sluneční stráni kvetou vstavače. V okolí cesty v dubnu kvete mnoho bledulí.

 

Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:

 

1. Retro park a lesní plovárna Mladé Buky

http://www.lesniplovarna.cz/

Lesní plovárna se nachází v Ml. Bucích - Dolních Sejfech a nabízí krom plavání a retroparku také další sportovní vyžití. Zařízení je zcela bezbariérové s možností bezbariérového stravování i ubytování (včetně WC a hygienického zařízení). Je velmi vhodná pro pobyty rodin s malými dětmi i seniorů.

 

2. Hotel pod Pralesem

http://www.hotelpodpralesem.cz/

Vstup do hotelu i do restaurace je  bezbariérový, bohužel zde není bezbariérové WC. Vozíčkáři se mohou i ubytovat, ale pokoje nemají bezbariérové hygienické zařízení. Objekt je vhodný i pro seniory a rodiny s dětmi.

 

Mladé Buky

Mladé Buky