Ze Špindlerova Mlýna do Labského dolu

Tato trasa, která vede přímo po břehu řeky Labe skýtá hezké výhledy na Krkonoše a na Malý Labský vodopád. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a elektrické vozíky. Při dobré kondici je vhodná též pro mechanické vozíky, především v závěru cesty je větší převýšení.

Začátek trasy najdete ve Špindlerově Mlýně vedle parkoviště P3 u lanovky na Medvědín, trasa je značena modře a celá vede po asfaltovém povrchu. Skýtá krásné pohledy na Krkonoše, na dně ledovcového údolí uvidíte zbytek ledovcové morény a můžete obdivovat Malý Labský vodopád. Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 10 km, stoupání je táhlé a mírné, převýšení je 200 m. Trasa končí v Labském dole u Malého Labského vodopádu, kde je také závěr cesty „Buď fit“, pro rekreační běžce.

Možné varianty trasy:

Výchozím bodem může být centrální parkoviště u autobusového nádraží a k sezónnímu návštěvnickému centru dojít po asfaltové komunikaci po levé straně Labe (trasa bude v jednom směru o 1 km delší). U cesty najdete hotel Savoy, který je komlpletně bezbariérový a nabízí vozíčkářům i ubytování.

Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:

1. Srub pod Medvědínem
Objekt je přístupný pro seniory i rodiny s dětmi, pro vozíčkáře je přístupná pouze venkovní terasa s možností obsluhy.

2. Hotel Savoy
http://www.bohemia-club.cz/
Hotel je kompletně bezbariérový, má bezbariérovou restauraci, hygienické zařízení a jako jeden z mála nabízí vozíčkářům i ubytování. Nabízí dobré zázemí i rodinám s malými dětmi a seniorům.

3. Restaurace Labužník
www.restauracelabuznik.cz
Tato příjemná restaurace s letní terasou a minigolfem nabízí možnost stravování i lidem na vozících, je dobře přístupná pro seniory i rodiny s malými dětmi.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn, 543 51