Z Benecka přes rozcestí na Rovinkách na Třídomí

Velmi jednoduchá a pohodlná cesta vede lesem je téměř bez převýšení. Ze Třídomí jsou velmi hezké výhledy na Krkonoše. Cesta je ideální pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky a je bez omezení vhodná též pro mechanické i elektrické vozíky. Alternativa trasy vede z Rovinek na Janovu Horu kde je farma s Huculskými koňmi.

Cesta začíná  na Benecku u centrálního parkoviště (u lyžařského areálu), je značena zeleně, částečně i bez značení a až na Třídomí vede po asfaltovém povrchu a je takřka bez převýšení. Délka trasy (sečteno tam i zpět) je 9 km, převýšení je pouze 10 m. Na rozcestí turistických cest na Rovinkách je příjemné malé občerstvení. 

 

Možné varianty trasy:

1) Z rozcestí turistických tras Rovinka je možné dál pokračovat 2 km po žluté značce na Janovu horu kde se na rozsáhlých pastvinách sahajících až do 1000 m nad mořem pase stádo 300 Huculských koní. Najdete zde též velmi příjemnou restauraci dětským hřištěm. Cesta z Rovinek na Janovu horu je asfaltová, ale posledních 400 m k farmě s Huculskými koňmi je se štěrkovým povrchem a nerovnostmi a pro vozíčkáře je tento úsek takřka nesjízdný.

2) Další, pro vozíčkáře též náročnější variantou je možnost vydat se  z Rovinek  po zelené turistické značce směrem na Labskou u Špindlerova Mlýna. Můžete zde obdivovat výhled na Labskou přehradu a Krausovy boudy.

 

Bezbariérová místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase:

1. Hotel Kubát

www.hotelkubat.cz

Hotel se nachází na Benecku, vedle hlavní silnice. Má bezbariérovou restauraci, ale vozíčkáři budou při vstupu potřebovat pomoc – nutno překonat 1 schod. Pro seniory a rodiny s dětmi je objekt lehce přístupný.

 

2. Rovinka

www.rovinka.cz

Tento malý objekt s občerstvením se nachází v závěru trasy – na rušné křižovatce turistických cest. Pro vozíčkáře je bezbariérové pouze posezení venku s možností donášky jídla.

 

Benecko