Naučná stezka SWAMP

Mácháč, to není jenom koupání, ale také poznávání! Naučná stezka SWAMP je pojmenována podle Národní přírodní památky SWAMP ležící při březích Máchova jezera. Naučná stezka seznamuje s chráněnými a kriticky ohroženými živočichy, rostlinami a rybníkářstvím Máchova jezera.

Pro návštěvníky je v terénu připraveno šest naučných panelů s tématikou ochrany životního prostředí u Máchova jezera. Celková délka trasy z Doks přes Břehyň zpět do Doks činí 15 km a je vhodná pro pěší turisty. Témata informačních tabulí jsou: botanika, zoologie bezobratlých, zoologie obratlovců, rybníkářství, obecné informace, Swamp.

Naučná stezka je v terénu označena značkou pro naučné stezky. Kdybyste však značku ztratili, držte se žluté turistické trasy, ta vás částí NS SWAMP provede. Mapku s popisem trasy a dalších informacích o naučné stezce naleznete zde.

Důležité upozornění: v květnu 2018 došlo k přeznačení žluté turistické trasy od Břehyně směrem pod Borný! Nyní je trasa vedena skrz NPP SWAMP, tudíž je určena primárně pro pěší turisty!


Doksy

Jezerní 65, Doksy, 471 63