Šitá skleněná bižuterie - Bc. Kateřina Jínová

Skleněná bižuterie vyráběná sešíváním a navlékáním rokajlu, vinutých perlí a bižuterních komponentů.

Díky široké škále komponentů, vyráběných většinou v Českém ráji a na Jablonecku, je každý produkt Kateřiny Jínové originálem a kromě malých sérií nevyrábí žádný vzorek dvakrát. Není výjimkou tvorba na zakázku ke konkrétnímu oděvu - převážně ke slavnostním událostem. Inspiruje se jak tradičními vzory, tak navrhuje a vyrábí dle aktuálních módních trendů.

K výrobě této bižuterie je využívána technologie klasického návleku, nebo sešívání perliček. Téměř vždy se využívá navlékací jehly a pevné nitě, dle tradičních postupů. Moderní technologie nabízejí ale i jiné návlekové materiály, jako například nylonové lanko, silon, nebo pryž, které výrobce používá dle požadavků zákazníka, nebo vlastních nároků na vlastnosti či tvar výrobku. Okrajově je používána také technologie ketlování, kde se využívá kovových bižuterních komponentů.

Kateřina Jínová se snaží navázat na tradice regionu. Turnovsko se pyšní tradicí spíše šperkařskou, avšak je zde úzká vazba na nedaleký bižuterní Jablonec nad Nisou, či Železný Brod. A proto se zde vedle drahých šperků začala vyrábět i bižuterie - cenově dostupná všem. Jablonecko a Železnobrodsko bylo velmocí pro výrobu bižuterních polotovarů, a tak nebylo náhodou, že se bižuterie začala kompletovat po širokém okolí. Kompletace bižuterie totiž není příliš náročná na vybavení, a tak si touto činností přivydělávalo mnoho domkářů a chalupníků v okolí Turnova, Železného Brodu, Semil, řidčeji pak po celém Českém ráji.

Výrobky Kateřiny Jínové můžete zakoupit v Galerii XY v Semilech, řemeslných trzích a samozřejmě na internetu (Fler, apod.).

mail

Semily

Svatopluka Čecha 468, Semily, 513 01

GSM:+420 773 174 028
E-mail:katerina.jinova@seznam.cz
Web:http://koralky.nafoceno.cz