Koňská jízdárna Farma Vysoká

Farma Vysoká se nachází v malebné podhorské oblasti osady Vysoká, spadající pod město Chrastava, asi 10 km od města Liberec, směrem na Děčín, v regionu Lužické hory. Cesta do Liberce autem trvá cca 12 min.

Svou polohou a kapacitou je farma Vysoká ideálním prostředím pro rekreaci všech milovníků koňské turistiky. Nabízí vyjížďky do okolí, tak izolovaného od civilizace, že zapomenete, kde vlastně jste. Vysoká je svou unikátní polohou právem nazývána “Nebeskou pastvinou“. Otevírající se obzory poskytují výhled na tři různá pohoří, Ještědské, Jizerské a Lužické, pár kilometrů od německých a polských hranic. K farmě vede cyklostezka a turistická stezka. Její pastviny jsou ekologicky obhospodařovány.

Na Vysoké se stále buduje a v projektu je zahrnuta konečná kapacita 77 stání (nyní zde přebývá 44 koní). Farma Vysoká poskytuje i vyjížďky do přírody. Je velice vhodná i pro parkurová soustředění, výstavy, koňské dražby, hobby závody a další jednorázové akce. Jen pár kilometrů od německo-polských hranic se tak může stát velice příznivou příležitostí pro klidné dovolené či naopak pro kulturní vyžití pro nás i naše zahraniční sousedy. Farma Vysoká zároveň nabízí program i pro ty nejmenší, včetně možnosti hipoterapie.

Další podrobnější informace naleznete na webových stránkách farmy.

Nabídka jízdárny
krytá jízdárna
vyjížďky
ustájení
výcvik koní
jezdecká škola, kurzy
jezdecká škola, kurzy
průvodce na vyjížďky