Na Frýdlantskou rozhlednu

Pěší výlet přes rozhlednu, Pousteckou oboru a vodní nádrž Harta po okolí Frýdlantu.

Průběh trasy:
Frýdlant zámek * Frýdlant rozhledna * Poustecký les východ * Poustecký les západ * Harta * Frýdlant zámek

Popis trasy:
Od zámku se vydáme po červené místní značce přes park a historickou část města k rozhledně. Výhled je značně omezen vzrostlými stromy. Na západním úbočí Resslova vrchu se dáme vpravo po žluté značce do Pouteckého lesa. V údolí Bukovského potoka odbočíme doleva a po zelené značce dojdeme přes Horní Hartu zpět do Frýdlantu.

Frýdlant
Město z konce 13. století, jehož dominantu tvoří hrad na čedičové skále. Ve městě děkanský kostel Nalezení sv. Kříže. V budově novorenesanční radnice z konce 19. století je muzejní expozice přírody a historie Frýdlantska. Ve městě se koná mnoho zajímavých akcí, například: Valdštejnské slavnosti, Slavnosti sýra, Frýdlantská jazzová dílna.

Frýdlantská rozhledna
Na místech původní dřevěné rozhledny byla v letech 1906 - 7 postavena zděná, vysoká 21 metrů. V roce 1982 byla opravena, dnes je výhled značně omezen vzrostlými stromy i vysílačem.

Harta
Mohutný meandr řeky Smědé, skalním masivem v oblouku prochází železniční tunel. Severně je na řece vodní nádrž. Celým okolím Harty můžeme projít po místní žluté značce, délka cca 5 km.

Poustecký les
Velký lesní komplex ve Frýdlantském výběžku se starými porosty. V centrální části naučná stezka městských lesů s šesti informačními panely o funkci lesa.

Frýdlant hrad a zámek
Hrad postavený ve 13. století Ronovci při obchodní cestě na skalním ostrohu nad řekou Smědou. Jako první hradní muzeum v Evropě zpřístupněn veřejnosti již roku 1801. Sbírky nesmírné historické umělecké hodnoty - zbrojnice, černá kuchyně. Několik volitelných prohlídkových okruhů.

© Geodézie On Line 2009