Devět důvodů, proč navštívit Lomnici nad Popelkou

Město a jeho okolí, spojující krásy Českého ráje s horskými dominantami Krkonoš, je protkáno řadou atraktivních turistických a cykloturistických tras a nabízí zajímavé možnosti sportovního vyžití (průzračně čisté koupaliště).

Jako na dlani uvidíte Lomnici z rozhledny na poutní hoře Tábor, výhled do okolí nabízejí také volně přístupné vyhlídky na skokanském můstku K-70 v Lyžařském areálu v Popelkách nebo na zřícenině hradu Kumburk. Krajina Lomnicka je bohatá i na další skvosty: památky (Kumburk, Bradlec) a stavby lidové architektury – pohádkovými přízemními roubenými domky s podsíněmi a bohatě vyřezávanými štíty, tzv. lomenicemi, se pyšní například lomnické Karlovské náměstí. Nejstarší dochovanou stavbu v Lomnici ukrývá zdejší hřbitov, je jí dřevěná zvonice z poloviny 17. století. Město každé léto ožívá tradičním hudebně divadelním festivalem Lomnické kulturní léto.

Nabídku hory Tábor v létě opět obohatí sezonní informační středisko. Krásu drahých kamenů z Českého ráje a okolí lze v letních měsících obdivovat na tradiční výstavě v Městském muzeu a galerii. Nezapomeňte ochutnat zdejší sladkou specialitu, vyráběnou podle tradiční staré receptury v několika příchutích – známé Lomnické suchary.

Turistické informace a materiály a zajímavé suvenýry získáte v turistickém informačním centru na Husovo náměstí 44 (pravý vchod budovy místního muzea).

Lomnice nad Popelkou

GSM:+420 739 568 347