Na výlet k sousedům: Motýlí dům Jonsdorf

Nedaleko našich hranic s Německem, v městečku Jonsdorf, se nachází ojedinělá tropická expozice Motýlí dům. Svým návštěvníkům nabízí odpočinek, zážitek i poučení. Uprostřed tropického světa rostlin neustále poletují motýli rozmanitých druhů.

Na ploše 500m2 můžete vidět na 250 motýlů rozmanitých druhů, kteří poletují mezi palmami, břečťany a banánovníky. Můžete zde vidět i motýlí vajíčka, housenky a kukly. V prvním patře najdete v teráriích množství plazů, hadů a pavouků původem z pouští a pralesů. Ve vstupní hale vás jistě upoutá akvárium s mořskou vodou s barevnými korálovými rybami.

Hned u vchodu vedle pokladny se nachází koutek se suvenýry. V něm můžete koupit upomínkové předměty, dárečky i hračky. Pokud máte chuť si doma vytvořit kousek tropického lesa, může si zde koupit semínka tropických rostlin.

Když dostanete hlad, ve zdejší kavárně je připravena stálá i polední nabídka, jídelní lístek je i v češtině. Samozřejmě si zde můžete vybrat z několika druhů kávy, zákusků, zmrzliny a zmrzlinových pohárů. Když je venku hezky, můžete posedět na letní terase.

Motýlí dům je přizpůsoben pro tělesně postižené a vozíčkáře.

Motýlí dům v číslech:

* rozloha přes 500m²
* k vidění okolo 30 druhů motýlů v počtu přes 250 kusů
* mnoho plazů a pavouků
* 3 m dlouhé mořské akvárium

Jak se do Motýlího domu dostat:

Autem: Zittau ( Žitava ) - směr Zittauer Gebirge (Žitavské hory) - Jonsdorf - cedule „Schmetterlingshaus“ (Motýlí dům)

Autobusem nebo vlakem: U Žitavského nádraží nástupiště linkového autobusu č. 5 nebo romantickou úzkokolejkou směr Oybin a Jonsdorf

www.schmetterlingshaus.info