Aktivní dovolená - mutace

Liberecký kraj nabízí skutečně široké možnosti pro trávení aktivní dovolené. Ať už jste příznivcem turistiky, cykloturistiky, lyžování, nebo máte rádi aktivity, které Vám zvednou hladinu adrenalinu, určitě si u nás přijdete na své.

Pro vyznavače zimních sportů jsou v Libereckém kraji špičkově vybavená horská střediska nabízející kvalitní sjezdovky a běžecké tratě včetně technického zázemí pro jejich provozování. Většina středisek dnes již nabízí sedačkové lanovky, umělé zasněžování, večerní lyžování na osvětleném svahu a samozřejmě i potřebné zázemí včetně půjčoven, servisů, občerstvení či bezplatného parkování. Podmínky jsou vhodné pro náročné sjezdaře i začátečníky. Lyžařských kurzů, které jsou vedeny kvalifikovanými instruktory i v němčině či angličtině, mohou využít děti i dospělí.

O kvalitě zdejších středisek svědčí i to, že mnohé lokality byly vybrány pro pořádání prestižních sportovních akcí (Světový pohár v letu na lyžích v Harrachově, Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci apod.) Pro snowboarding jsou k dispozici běžné lyžařské svahy, ale i specializované a profesionálně vybavené snowparky. Některá střediska organizují kurzy pro snowboardisty všech věkových kategorií. Součástí servisu horských středisek je kromě lyžařských a snowboardových škol i široká nabídka doplňkových aktivit jako je snowtubing, jízda psím spřežením a další.

Většina středisek nabízí mimo sjezdového lyžování také ideální terény pro běžecký lyžařský sport. A to jak pro výkonné sportovce, tak i pro rodinnou dovolenou nebo rekreační sport.

Speciální nabídkou Libereckého kraje je “lyžování ve městě” - v Liberci Vás městská tramvajová linka doveze až přímo ke ski areálu na Ještědu, nebo můžete autobusem dojet do běžeckého areálu Vesec, kde se konalo Mistrovství světa Liberec 2009. Město Jablonec nad Nisou zase nabízí běžecký areál Břízky s upravovanou lyžařskou stopou. Do Bedřichova se za půl hodinky dostanete autobusem z obou dvou měst. Výhodou těchto měst je, že kromě kvalitního lyžování nabízí i široké možnosti dalšího vyžití.

Liberec