Tradiční zimní akce v Libereckém kraji - mutace

Liberecký kraj se v zimním období rozhodně neukládá k zimnímu spánku. Jelikož zima je v našem regionu spojená především s lyžováním, koná se zde velkého množství lyžařských akcí, ať už se jedná o závody v běhu na lyžích či o závody ve skocích. Kromě široké nabídky lyžování a aktivní dovolené zde můžete i v zimním období navštívit několik tradičních akcí, zejména v předvánočním období. Nechte se pozvat do vánočně vyzdobeného skanzenu ožívajícího lidovými tradicemi či do svátečně naladěného hradu a vyberte si zde tradiční výrobky, které budou příjemným překvapením pro všechny Vaše blízké. Přinášíme Vám přehled těch nejznámějších akcí.

Adventní trhy na Sychrově
Tradiční předvánoční akce se odehrává v areálu čestného dvora zámku Sychrov. Můžete zde vidět ukázky řemesel a nakoupit si tradiční vánoční zboží. Akci doplňuje bohatý kulturní program.
Info: www.zamek-sychrov.cz

Vánoce na hradě Lipý
Kromě tradičního vánočního jarmarku bývá pro návštěvníky připravena řada doprovodných akcí - živý Betlém, stylová taverna, ochutnávka vín v hradním sklepení a další.
Info: www.kdcrystal.cz

Veselé hradní koledování na hradě Rotštejn
Tradiční oslava velikonočních svátků v netradičním prostředí - na hradě Rotštejn. Bývá zde připraven program pro malé i velké koledníky.
Info: www.interdata.cz

Novoroční výstup na Ještěd a další vrchy našeho regionu
Tradice novoročních výstupů na Ještěd přetrvává již přes 35 let. Pokud si chcete po Silvestrovské noci trochu provětrat hlavu, můžete vystoupat i na další vrcholy v našem regionu. Mezi tradiční se řadí Novoroční výstup na Černou Studnici, Novoroční výšlap na Frýdlantskou rozhlednu či Novoroční výstup na Štěpánku. Nově se přidal i Novoroční výstup na Smrk a Novoroční výstup na rozhlednu Nisanka.
Info: www.infolbc.cz

Jizerská padesátka
Tradiční lyžařský závod se v Bedřichově koná většinou v měsíci lednu. Závod klasickou technikou na 25 a 50 km je určen pro širokou veřejnost. Doplňkovými závody bývá Bedřichovská 30, lyžařský závod pro děti či závod pro firemní týmy.
Info: www.jiz50.cz

Masopust na Dlaskově statku
Pravidelně každý rok v únoru se koná na Dlaskově statku Masopust. V rámci bohatého kulturního programu můžete vidět hudební i divadelní vystoupení a nakoupit si tradiční regionální výrobky. Samozřejmě nechybí ani občerstvení pro malé a velké návštěvníky.
Info: www.muzeum-turnov.cz

Masopust na Vísecké rychtě
Tradiční Masopust na Vísecké rychtě v Kravařích se koná vždy v měsíci únoru. Cílem akce je přiblížit způsob života, řemesel a kultury našich předků. Návštěvníci se na Vísecké rychtě seznámí s tradičními řemesly - zdobením perníčků, výrobou svíček, paličkováním a ukázkami tradičních masopustních masek.
Info: www.muzeumcl.cz

Setkání s Krakonošem v Harrachově
Tato oblíbená akce je pořádána každoročně již od roku 1946. Jedná se o lidovou masopustní veselici s množstvím soutěží a atrakcí pro celé rodiny, vyvrcholením je příjezd Krakonoše s čerty. Koná se pravidelně každou první březnovou sobotu.
Info: www.harrachov.cz

Krkonošská 70
Ve Špindlerově Mlýně se pravidelně v měsíci březnu, případně únoru, koná tradiční závod v běhu na lyžích - Krkonošská 70. Jedná se o vytrvalostní závod družstev s trasami 25, 50 a 70 km. Závod vede po vrcholových partiích Krkonoš a končí ve skiareálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně.
Info: www.lokotrutnov.cz

Liberec