Tradiční podzimní akce v Libereckém kraji - mutace

Liberecký kraj je region s bohatým kulturním a sportovním životem. I v podzimním období se zde konají kulturní i hudební akce a slavnosti. Na mnoha místech máte možnost seznámit se s tradičními řemesly a s originální výrobou jednotlivých produktů. Na nejrůznějších sklářských a šperkařských slavnostech a trzích můžete být přímými svědky toho, jak v rukách sklářských mistrů jednotlivé kusy vznikají. Můžete navštívit hudební festival, nebo společně se svými dětmi pobavit a setkat se s pohádkovými postavami. Přinášíme vám přehled těch nejznámějších akcí, které obohatí Vaši podzimní dovolenou

Mariánská sklářská pouť Kristiánov
Tradiční pouť spojená se sklem a sklářstvím se každoročně koná v září v osadě Kristiánov v Jizerských horách. K vidění zde bývá trh s dobovým zbožím a ukázkou řemesel, poutní mše svatá, atrakce pro malé i velké.
Info: www.bedrichov.cz

Jablonecké podzimní slavnosti
Vždy na podzim předává starosta města Jablonce nad Nisou na jeden víkend vládu nad městem muzikantům, tanečníkům, kejklířům a trhovcům. Nastává čas radovánek a veselí. Pro návštěvníky jsou připraveny stánky s tradičními výrobky, řemeslné stánky, pečená selata, točené pivo a medovina. Připraveny jsou i atrakce, soutěže a program pro děti.
Info: www.mestojablonec.cz

Jičín - město pohádky
Každý rok v září se město Jičín promění na celý týden v pohádkovou zemi, kde potkáte oblíbené pohádkové postavy v rámci multikulturní festivalu určeného nejen pro děti. Z bohatého programu si každoročně jistě vybere každý, čekají Vás divadelní, hudební i taneční představení, řemeslný jarmark, hry a soutěže, výstavy, tvůrčí dílny a mnoho dalšího.
Info: www.pohadka.cz

Festival Lípa Musica
Mezinárodní hudební festival vážné hudby Lípa Musica se každoročně koná ve vybraných městech Libereckého kraje a to zpravidla v měsících září až listopad. Místa konání koncertů: Česká Lípa, Liberec, Jablonec nad Nisou, Jablonné v Podještědí, Nový Bor, Nový Oldřichov, Kravaře v Čechách, Zahrádky u České Lípy, Horní Libchava, Jezvé.
Info: www.lipamusica.cz

Skleněné městečko
Slavnost sklářského řemesla s ukázkami výroby skla, exkurzemi do hutě, stánkovým prodejem skleněných výrobků a doprovodným kulturním programem se každoročně koná v září v městečku Železný Brod. Nahlédnout zde můžete do výroby místních sklářských firem i do sklářské školy.
Info: www.zeleznybrod.cz

Řezbářské sympozium Doksy
Každoročně v září se koná setkání řezbářů na zahradě Památníku K.H. Máchy v Doksech.
Info: www.doksy.com

Semilský pecen
Tradiční dožínkové slavnosti Semilský pecen se pravidelně konají v září v parku Ostrov v Semilech. Můžete zde zažít průvod městem, slavnostní mši, kulturní program, ukázky zemědělské techniky a stánkový prodej.
Info: www.semily.cz

Svatováclavské posvícení na Dlaskově statku
Každoročně ke konci září se na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova koná Svatováclavské posvícení. Připraven je bohatý kulturní program, řemeslnické a výtvarné dílny a samozřejmě i spousta dobrého jídla a pití.
Info: www.muzeum-turnov.cz

Mezinárodní slet bubeníků ve Smržovce
Bubeníci z celého světa se scházejí pravidelně v říjnu ve Smržovce, aby nechali rozeznít nejrůznější perkusivní nástroje.
Info: www.smrzovka.cz

Liberec