Trutnovský sjezd

Z Janských Lázní se nechte vyvézt lanovkou na Černou horu a poté pokračujte přes Zlatou vyhlídku a Mladé Buky do Trutnova.

Délka trasy: 20 km

Průběh trasy: Janské Lázně (670 m n. m.), Černá Hora (1299 m n. m.), Zlatá vyhlídka, Janská Hora, Mladé Buky, Hrádeček (Břecštejn), Horní Staré Město, Trutnov (414 m n. m.)

Popis trasy: Sjezd začíná u horní stanice lanovky na Černé hoře. Dolu pojedete po cyklotrase KRNAP č. 19 A. Nedaleko Hoffmanovy boudy přejeďte silnici a po místní asfaltce pokračujte (společně s pěší žlutou trasou) přes Zlatou Vyhlídku na Hladíkovu výšinu. Za Jánskou chatou nedoporučujeme odbočit vlevo po žluté pěší trase, ale jeďte po široké cestě nejdříve po kraji lesa a později lesem. Narazíte na zelenou pěší trasu, po ní se dáte vpravo a sjedete nad Mladé Buky.

Po zelené musíte překonat silnici 1. třídy a odbočit vlevo směr Vlčice. Pokračovat budete po silnici kolem golfového hřiště. Nad zříceninou hrádku Břecštejn odbočte u rozcestníku vlevo na lesní cestu a po zelené pěší dorazíte lesem do Trutnova - Horního Starého Města.

Janské Lázně

Janské Lázně