Florianova huť

Sklárna vyrábí kvalitní české sklo klasickou technologií. Ve sklárně je možné si domluvit i exkurzi.

Sklárna Floriánova Huť byla založena v roce 1996. Po dvou letech budování a příprav byla zahájena výroba ručně foukaného skla, kdy jsme se specializovali především na kvalitu taveného skla a obnovení starých technik výroby. Sklárna zaměstnává průměrně od 5 lidí, kdy preferujeme zručnost a fortel jednotlivých profesí. Výroba nebyla přerušena ani v období stagnace světové ekonomiky, na tomto má hlavní podíl kreativita a široký sortiment vyráběného zboží. Naše sklářské studio neboli sklárna vyrábí sklo pro designery z České republiky, ale i ze světa. Naší produkcí je i historické sklo, pískované sklo, ryté sklo, malované sklo, broušené sklo, studiové sklo, art styl, lustrové díly, suvenýry, upomínkové předměty, sklo na zakázku a repliky jednotlivých historických období . Zároveň provádíme služby zákazníkům na dodaný materiál jako řezaní skla, vrtání skla, obtisky na sklo, odlitky z cínu.

Výrobky naší sklárny a i sklárnu samotnou můžete vidět v několika pořadech jako například Těžká Dřina, Živnosti řemesla, Tipy a inspirace. Naše sklo zdobí i stůl Švédské Královské rodiny, Karla Gotta, Ilji Racka a dalších. Vyráběli jsme i rekvizity do několika filmů.

V roce 2000 jsme se začali zajímat o výrobu cínu, odléváním do forem a pasířství a následně jsme vytvořili kombinace skla a cínu. Tyto výrobky se vyráběli cca na přelomu 17-18 století, ale i v období secese neboli Art nouveau, Jugendstil se zdobilo sklo cínem. Jejich odlitky, které se odlévají do speciálních forem, jsme průběhem let zdokonalili, aby bylo možné vyrábět i složité repliky původních modelů. Obnovili jsme výrobu cínových víček na půllitry.

Naše sklárna se zabývá ruční výrobou skla, ručním tvarováním skla, ručním foukáním do sklářských píšťal, odléváním skla do forem a tvarováním skla z volné ruky dle fantazie skláře.

V průběhu roku vyjíždíme s mobilní pecí na ukázkové akce, kde předvádíme naše umění a kde si ti odvážní mohou vyzkoušet svou zručnost a šikovnost a vyfouknout si skleněnou památku.

Obchod:

U nás na prodejně najdete ojedinělé kousky, které se nebudou již nikdy opakovat, ale i zboží, které budeme mít pro vás vždy – džbány, půllitry, těžítka, petrolejové lampy, zvířátka, plotové ozdoby, šperky, sklenice na víno, soupravy, dárky, vázy, mísy …..

Moskevská 58, Praha 101 00

Tel: 724 057 914