Horská Farma Hucul

Ekologická Farma Hucul s chovem huculských koní a horského skotu se nachází v úbočí svahu Janova hora, v obci Vítkovice, v západní části regionu Krkonoše. Na 200 hektarech pastvin, jež sahají až do nadmořské výšky 1100 metru, se pase stádo huculských koní.

Farma Hucul splňuje všechna kritéria definovaná zákonem o ekologickém zemědělství a od roku 1998 je zařazena do seznamu ekologicky hospodařících zemědělců.

Farma Hucul ekologicky hospodaří na 170 hektarech pastvin a její chov koní splňuje všechny podmínky ekologického hospodaření.

Mezi služby, které Farma Hucul svým návštěvníkům nabízí, patří výuka jízdy na koni, vyjížďky do terénu (včetně vícedenních putování v sedle), dětské tábory, ubytování.
Největší počet jezdců ve stejnou dobu je 8 + 2 průvodci. 

Objednávejte osobně nebo telefonicky, zejména v sezóně co nejdříve. 
Nástup na vyjížďku nejlépe 15 minut předem. 

Druhy jízd:

Vyjížďka do terénu s průvodcem, minimální doba trvání je půl hodiny (doporučeno minimálně 1 hodinu), včetně nasednutí a sesednutí, možnost dvou i vícehodinových vyjížděk i celodenního sedmihodinového výletu. Pro jízdu není vyžadován předchozí výcvik, mohou ji absolvovat i začátečníci. Děti mohou jezdit ve věku od 12 let. Vyjížďka je prováděna v kroku. 
Vyjížďka klusová a cvalová je prováděna za příplatek pro pokročilé jezdce starší 12 let.
Vodění dětí – věková hranice není omezena, kůň je veden jedním pracovníkem; rozsah od cca 3 minut = kolečko až hodina v terénu.
Výcvik na jízdárně – v ohrazeném prostoru venkovní jízdárny je vedena výuka jízdy pro dospělé a děti od 8 let.
Lonž – vhodné pro děti mladší devíti let, které se nebojí, při tomto výcviku se jedná o možnost cvičení na hřbetu koně s madly, kterých se dítě může přidržovat, či o základy jezdeckého sedu v jezdeckém sedle. Kůň je veden jedním pracovníkem na dlouhé oprati a pohybuje se v kruhu, tzn. dítě nemusí koně ani řídit, ani pobízet.
Rodinná vyjížďka – mladší děti 12 let vedou zaměstnanci a rodiče si koně řídí sami, vyjížďka je vedena v kroku, vhodné pro začátečníky.
mail

Vítkovice

Janova Hora 92, Vítkovice v Krkonoších, 512 38

Telefon:+4 204
GSM:+420 604 245 225
E-mail:farma@hucul.cz
Web:www.hucul.cz

Vybavení

pokoj s WC
gril, ohniště
dětské hřiště / dětský koutek
zvířata akceptována
bezbariérový přístup
Nabídka jízdárny
vyjížďky
ustájení
jezdecká škola, kurzy
průvodce na vyjížďky

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 30