Krásný Les

Obec Krásný Les se nachází ve frýdlantském výběžku, 3 km od Frýdlantu směrem k Řasnici.

Obce Krásný Les, Dolní a Horní Řasnice a Srbská tvoří vůbec nejdelší soustavu zdejších typických přípotočních vsí, která začíná u Frýdlantu a končí až v Srbské, dávném přechodu do Polska.

Jako farní ves je Krásný Les udáván již roku 1346. První písemná zpráva pochází z roku 1381. Největší rozvoj obce se datuje na počátek 20. století. Krásný les je dodnes klasickou zemědělskou obec Frýdlantska s hrázděnými domy, které stojí při úzké silničce. Malebně působí zdejší barokní kostel sv. Heleny s farou a hřbitovem. Ve zdi márnice je zazděný starý smírčí kříž. Kostel svaté Heleny byl postaven v 18. století. Z původního kostela ze 14. století zůstala jen sakristie a sanktuář zabudovaný do nynějšího zbarokizovaného kostela. Věž pochází z roku 1725. V 19. století byl kostel opravován, dnes je památkově chráněným objektem. Před kostelem se nachází socha sv. Máří Magdaleny z roku 1822.

Z Krásného lesa je možné podnikat výlety po Jizerských horách - přes Frýdlant, Raspenavu a Hejnice, nebo směrem na Jindřichovice či Nové Město pod Smrkem. V okolí je velké množství přírodních zajímavostí, historických a technických památek. Cykloturisté mohou vyrazit i do Polska přes hraniční přechod Habartice/Zawidów.

mail

Krásný Les

Krásný Les 122, Krásný Les, 464 01

Telefon:+420 482 341 071
E-mail:krasny.les@cmail.cz
Web:www.krasny-les.cz