Horská chata Na Poustce

Horská chata Na Poustce se nachází v obci Benecko v Krkonoších, turistickém regionu Krkonoše. Chata je ideální pro milovníky zimních sportů, turistiky nebo rodiny s dětmi.

Horská chata Na Poustce – ubytování:

Chata k pronájmu poskytuje ubytování pro 7 osob ve 2 ložnicích.

Ložnice a pokoje:
Jeden mini pokoj skrývá 2 lůžka, větší ložnice další 4 a pohovka ve společenské místnosti jako 1 přistýlka.

Sociální zařízení:
V přízemí se nachází vstupní chodba, WC, koupelna s vanou a pračkou, společenskou místností a s plně vybavenou kuchyňkou. V kuchyňce je vše potřebné k uvaření či upečení pokrmu. Potřebné nádobí, talíře, příbory, hrnky, sklenice.... K dispozici je sporák se sklokeramickou varnou deskou a s elektrickou troubou, mikrovlnka, rychlovarná konvice, lednice s malým mrazákem.

Ve společenské místnosti je televize a internet (WiFi).

Vytápění:
Vytápění je ustřední plynové topení a akumulační kamna.

Chata se nachází 1 km od centra obce. K chatě patří pěkný a velký pozemek s jihozápadní orientací, což v jasných dnech zajišťuje dostatek slunce. Vyšší nadmořská výška a bezprostřední blízkost lesa zajišťuje čistý horský vzduch po celý rok.

Stráň za chalupou pod lesem je na jaře pokrytá kobercem bledulí, sněženek a dalších vzácných horských rostlin.

Chalupa je vhodná pro rekreaci početnější rodiny nebo pro společná setkání. Oddělené ložnice poskytují dostatečné soukromí a obytná místnost společně s galerií umožňuje  společná setkání a zábavu.

Horská chata Na Poustce – okolí:

Nejbližší lyžařské vleky a nová sedačková lanovka se nachází ve vzdálenosti asi 500 m.

Benecko je rekreační oblastí vhodnou pro zimní i letní sporty a turistiku. Na rozdíl od velkých rekreačních center, jako jsou Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn nebo Harrachov, se jedná o velmi klidné a pohodové místo, kde se netvoří fronty na lyžařské vleky nebo na silnicích zácpy aut a kde na parkovištích vždy najdete volná místa. Rekreační středisko Benecko je umístěno v nadmořské výšce téměř 800m na náhorních svazích, což návštěvníkům přináší mimořádně čistý vzduch a nádherné výhledy na západní část Krkonoš a Jizerské hory. Benecko je také známe svou výhodnou polohou pro běžkaře, neboť se nachází v těsné blízkosti několika dobře udržovaných běžeckých tratí.

Vybavení

pokoj s vanou / sprchou
pokoj s WC
TV na pokoji
WiFi
možnost vaření
gril, ohniště
zahrada, terasa
dětské hřiště / dětský koutek
parkoviště

Doplňkové služby

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 6
Přistýlky: 1
Celkový počet pokojů: 2
Druhy pokojů: 2 lůžkové, 4 lůžkové

Ceník

Odkaz: https://www.e-chalupy.cz/krkonose/ubytovani-benecko-chata-v-poustce-1115.php