Chata Tesanka

Chata Tesanka je klasická horská chata, která svou ideální polohou a prvotřídní péčí o hosty poskytuje vynikající podmínky pro ubytování a rekreaci v kterémkoliv ročním období. Leží ve výšce 854 m. n. m. přímo na jednom z hřebenů regionu Jizerské hory. Je vzdálena 8 km od města Jablonec nad Nisou a náleží do katastru obce Janov nad Nisou, do její místní části Hrabětice.

Chata Tesanka – ubytování

Pokoje jsou dvou až pětilůžkové a jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, některé také TV a satelitem. Penzion je nekuřácký. Uzamykatelné parkoviště.

Chata Tesanka – stravování

Za zmínku stojí jistě i stravování, neboť právě kvůli kuchyni se na Tesanku vrací nejeden host. Snídaně je formou bufetu, večeře nabídkovým stolem (předkrm, polévka, ovocné a zeleninové saláty), hlavní jídlo, zákusek. Bohatý výběr nápojů. Letní terasa pro relaxaci s možností grilování a večerního posezení.

Chata Tesanka – aktivity

Nedaleko chaty stojí jedna z dominant Jizerských hor, rozhledna Královka. V blízkosti se nachází také SKI areál Severák se soustavou lyžařských vleků a lyžařské centrum Bedřichov s ideálními podmínkami pro běžecké i sjezdové lyžování. Sama Tesanka leží přímo u běžeckých tratí tzv. Jizerské magistrály, jež jsou hojně využívány nejen v zimě lyžaři, ale také na jaře, v létě a na podzim turisty a cyklisty na horských kolech, pro něž stejně jako pro běžce nabízejí Jizerské hory nepřeberné množství nádherných tras. Z Tesanky a jejího okolí je nádherný výhled. Jižně na údolí Jablonce n. N., západně na Lužické hory s Ještědem, severně můžete přehlédnout takřka celé Jizerské hory a východně velkou část Krkonoš.

Lesnatá krajina pod vrcholky Jizerských hor nabízí turistické cíle (Královka 850m n.m.), sjezdovky a běžecké tratě (Bedřichov, Severák, Jizerská magistrála), letní koupání (Černá Nisa), velké množství cyklotras i zázemí velkých měst (Liberec a Jablonec n.N. přehrady, divadla, aquaparky, zábava - liberecký Babylon).
mail

Janov nad Nisou

Janov nad Nisou - Hrabětice 568, 468 11

GSM:+420 777 093 810
+420 724 507 439
E-mail:info@tesanka.cz
Web:www.tesanka.cz

Vybavení

pokoj s vanou / sprchou
pokoj s WC
TV na pokoji
TV ve společenské místnosti
WiFi
konferenční místnost
gril, ohniště
zahrada, terasa
vybavení pro školení
taneční parket
tělocvična, fitness
venkovní bazén
sauna
dětské hřiště / dětský koutek
hřiště
parkoviště
parkoviště
parkoviště pro autobusy
zvířata akceptována
kreditní karty akceptovány

Doplňkové služby

snídaně
polopenze

Ceny

Orientační cena za noc / osoba: 540 CZK

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 48
Přistýlky: 11
Celkový počet pokojů: 13
Druhy pokojů: 2 lůžkové, 4 lůžkové, vícelůžkové
Počet 2 lůžkových: 8
Počet 4 lůžkových: 5
Počet vícelůžkových: 1