Ohrazenice

Obec Ohrazenice se nachází 1 km severně od Turnova, při silnici z Liberce do Jičína.

Zajímavostí Ohrazenic je sloup, zvaný Pyrám. V roce 1813 tu byly dostavěny tři státní silnice, na jejichž památku byl na křižovatce cest postaven. Jedná se o největší rozcestník svého druhu v naší republice (současná výška je 8,44 m). K slavnostnímu odhalení přijeli prý z Jičína tři císařové: rakouský, ruský a pruský. V roce 1819 byl u Pyrámu postaven zájezdní hostinec Karla Berana – na místě kde stával hostinec U zlaté husy. Byl stanicí pošty, byly zde pokoje pro cestující a stáje pro koňská spřežení.

Další zajímavostí je Věžový vodojem Ohrazenice, který se stal novou dominantou celého Turnovska.

Z turistického hlediska se jedná o velmi atraktivní oblast, v okolí je mnoho cyklistických stezek i turistických tras. Z Ohrazenic se můžeme vydat směrem do Českého ráje - např. Klokočské a Betlémské skály, Kozákov, hrady Rotštejn, Valdštejn, Dlaskův statek, či Muzeum Českého ráje v Turnově. Na své si zde přijdou milovníci historie a přírodních památek.

V zimním období jsou vhodné zejména severně položené Jizerské hory, které nabízejí nepřeberné množství upravených běžeckých stop a sjezdovek pro lyžaře i snowboardisty.

mail

Ohrazenice

Ohrazenice 81, Turnov, 511 01

Telefon:+420 481 321 885
E-mail:info@ohrazenice.cz
Web:www.ohrazenice.cz