Safari park Dvůr Králové

Dvorská zahrada byla založena v roce 1946. Od této doby se změnila z původního malého zoo-koutku v jednu z největších zoologických zahrad v Česku a jednoho z nejvýznamnějších chovatelů afrických zvířat ve světě.

Královédvorský Safari park vznikl na území původního soukromého parku s kopií renesančního zámku v blízkosti Vídně, který nechal v roce 1905 postavit továrník Richard Neumann. Po znárodnění textilního průmyslu v roce 1945 vzniklo ve vile městské Vlastivědné muzeum, jehož součástí se postupně staly klece s evropskými zvířaty – základ budoucího Safari parku.

V současné době dosahuje Safari park výjimečných světových úspěchů v chovu nosorožců, žiraf, zeber, buvolů a řady druhů antilop. V Safari Parku Dvůr Králové vás čekají ty pravé africké zážitky – opravdové safari mezi volně se pohybujícími stády zvířat a jediné Lví safari ve střední Evropě. Počtem držených zvířat je největším Safari parkem u nás a je jedním z nejznámějších i nejslavnějších českých Safari parků. Zároveň je největším chovatelem afrických zvířat v Evropě a patří mezi nejkrásnější parky Evropy i světa.

Jako jediný v Česku nabízí v létě (od května až do konce září) Africké safari, v němž návštěvníci projíždějí ve speciálně upravených safaribusech mezi volně vypuštěnými zvířaty – kopytníky a ptáky. Od roku 2003 jezdí po safari dvouposchoďové autobusy.

Safari park má spoustu aktivit, mimo jiné stojí za zmínku: Zážitkové programy. Poznejte Safari park z netradičního pohledu a zažijte něco víc než jen pozorování zvířat! Nabízí zde řadu speciálních zážitkových programů, díky nimž se dostanete zvířatům tak blízko, že si budete moct ke slonovi nebo žirafě klidně i přivonět.

Safari Park je otevřen každý den v roce a zejména v zimě oceníte velké tropické pavilony Ptačí a Vodní svět nebo pavilony pro šimpanze, okapi, šelmy či slony a další zvířata africké savany.

Více informací o zážitkových programech najdete na webových stránkách Safariparku.

Výhodné nabídky má Safaripark také pro školy a děti

Služby a vybavení
parkoviště
parkoviště pro autobusy
stání na kola
občerstvení
občerstvení
bezbariérový přístup
vstup se psy
Specifikace pro Nisa GO
zoologická zahrada