Informační centrum KRNAP Vrchlabí

Informační centrum KRNAP ve Vrchlabí se nachází při cestě do Špindlerova Mlýna, naproti novogotickému kostelu svatého Vavřince, v souboru čtyř historických domků.

V jednom z domků je umístěno informační středisko, ve zbývajících národopisná expozice a sezónní výstavy Krkonošského muzea Správy KRNAP ve Vrchlabí. Součástí areálu je upravená zahrada s ukázkami včelích úlů otevřená od května do října.

Informační středisko poskytuje informace o celém Krkonošském národním parku a okolí. Dostanete zde aktuální informace o otevřených naučných stezkách, vycházkových trasách, uzavřených turistických cestách, v zimě o upravovaných běžeckých trasách, sněhových podmínkách a uzavřených oblastech. Poskytnou vám zde tipy na výlety i s informacemi o autobusových a vlakových spojích.

V infocentru si můžete zakoupit mapy, turistické průvodce, brožury a knihy o Krkonoších, pohledy a drobné upomínkové předměty. Zboží můžete zakoupit také přes E-shop.

Informační centrum poskytuje vystavení jednorázového dokladu k vjezdu vozidlem pro celou oblast KRNAP.

Na dotykové obrazovce se můžete ve virtuální realitě procházet jak Vrchlabím tak celými Krkonošemi.

Středisko pořádá každoročně v rámci řemeslnického léta třetí týden v červenci týden řemesel. Na podloubí předvádí řemeslníci z Krkonoš a okolí malování dřevěných hraček, výrobu skleněných figurek, drátování, točení na hrnčířském kruhu, pletení ošatek, paličkování, dřevořezbu apod. Na vše dohlíží pán hor Krakonoš.

mail

Vrchlabí

Náměstí Míru 223, Vrchlabí, 543 01

Telefon:+420 499 456 761
E-mail:hic@krnap.cz
Web:www.krnap.cz/ic-vrchlabi