Tradiční výroba masek

Papírenská výroba v Zákupech trvá nepřetržitě od roku 1884 a je po papírně ve Velkých Losinách nejstarší produkcí u nás. Přijďe k nám a zkuste si vyrobit svou masku na karneval, postavit svého draka nebo vejce na velikonoce.

Naše výroba je také jedinou a poslední svého druhu v Evropě, neboť všechny podobné zahraniční společnosti skončily činnost kvůli levnému čínskému dovozu do Evropy po roce 2000. Naši unikátní historii můžete shlédnout v soukromém firemním muzeu na náměstí v Zákupech.

Tvořiví návštěvníci a děti si mohou celoročně zakoupit polotovar masky a v naší dílně si jej podle své fantazie namalovat. Sezónně si mohou vyzdobit před Velikonoci velká papírová vejce nebo na podzim postavit papírového draka.
Pro školy a podobná zařízení nabízíme program zahrnující prohlídku expozice karnevalu s možností namalování vlastní masky s odbornou pomocí. Program můžete spojit s návštěvou místního zákupského zámku a zámeckého parku (pro děti se na zámku pořádají prohlídky v doprovodu pohádkové babičky).

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí až pátek:
Začátek prohlídky vždy v celou hodinu
9, 10, 11, 13 a 15 hod. pro jednotlivce.
Organizované zájezdy a skupiny se mohou objednat předem na každou celou hodinu počínaje 8. a konče 16. hodinou.
Sobota, neděle a státní svátky jen po předchozí domluvě!


Zákupy

Náměstí Svobody 247, Zákupy, 471 23

Web:https://www.karnevalove-zbozi-masky.cz/eduard-held-muzeum