Turistické informační centrum Kittelův dům

Infocentrum Jizerských, Žitavských hor a Žitavska a prodejna regionálních produktů a suvenýrů v obci Krásná (Pěnčín u Jablonce nad Nisou).

Kittelův dům je významnou a nepřehlédnutelnou roubenou stavbou a významnou památkou Jizerských hor. Velký roubený dům nechal postavit Johan Josef Anton Eleazar Kittel. V budově se nachází Kittelovo muzeum, Infocentrum, výstavní plochy a komunitní a společenské prostory.

Ve třech patrech Kittelova domu domu od sklepení až po první patro domu se návštěvníci mohou seznámit se zajímavou historií a prehistorií zdejšího kraje, je zde archeologická, geologická a mineralogická výstava, připomínající i dávnou, ale velmi významnou produkci kamenných sekerek, nebo těžbu a výrobu pokrývačské břidlice. Pozornost je věnována lidové architektuře a umění. Vrcholem muzea je část věnovaná osobě Jana Josefa Antonína Eleazara Kittela a tradičnímu regionálnímu lidovému léčitelství. Samotným exponátem je i dům sám. Zajímavou formu mají sklepení, původní zachované a zrestaurované jedinečné černé kuchyně i další interiéry patrového roubeného, hliněnou vymazávkou opatřeného domu. Nezapomnělo se ani na Žitavsko, které je zde představeno krom samotného historického města i Žitavskými horami s hradem a klášterem Oybin.

Otevírací doba:

Květen až říjen 9:00 až 17:00 hod. - kromě pondělí

Listopad až březen 9:00 až 16:00 hod. - kromě pondělí

19.12 - 3.1. 2021 zavřeno

Otvírací doba Kittellova muzea - povoz muzea respektuje aktuálně platná hygienická nařízení úřadů. Po dobu jejich platnosti je muzeum pro návštěvníky uzavřeno.


Vstupné: 

Dospělí 70,- Kč

Děti 6 - 15 let, senioři 50,- Kč

Rodinné vstupné 150,- Kč
mail

Pěnčín

Krásná 10, Pěnčín, 468 21

Telefon:+420 488 588 695
E-mail:info@kittelovomuzeum.cz
Web:www.pencin-zittau.eu/kitteluv-dum