Růže Pelcovi

Růžová školka rodiny Pelcových se nachází na samém okraji Chráněné krajinné oblasti Český ráj, na území unikátní barokní komponované krajiny a svazku obcí Mariánská zahrada.

Pěstuje se zde přes 400 odrůd a druhů růží, spolupracují se světovými šlechtiteli, zaměřují se na nové a zdravé odrůdy, pěstují očkované i pravokořenné sazenice, prodávají prostokořenné rostliny na podzim a na jaře. Pěstují je na polích okolo malebné vísky Skuřiny v nadmořské výšce 360 m.n.m. Licenční odrůdy pěstují se souhlasem šlechtitelů a za dodržení všech licenčních práv a povinností.

Každý rok o jednom víkendu v polovině července je školka růží přístupná veřejnosti. Na rozkvetlém poli jsou k vidění všechny pěstované odrůdy. Manželé Pelcovi ochotně poradí s výběrem odrůd a s pěstováním.

K vidění jsou růže velkokvěté, mnohokvěté, pnoucí, sadové, půdopokryvné, minirůže, botanické (přírodní), historické, růže do stromů, pro včely, odrůdy od anglického šlechtitele Davida Austina, německého Kordése a Tantau, a belgického šlechtitele Lense.

Růžové keříky si můžete na podzim přijet koupit osobně nebo si je objednat a nechat poslat poštou. Od června do konce září si můžete nechat uvázat kytici z květů růží a lučních květin.

Vypěstování keře růže trvá dva roky, manželé Pelcovi je pěstují již přes 20 let  a zde je to místo, kde se lze o nich dozvědět mnohé...mail

Markvartice

Skuřina 2, Markvartice u Sobotky, 507 43

GSM:+420 776 782 400
E-mail:michaela@ruzepelcovi.com
Web:www.ruzepelcovi.com