NS Jizerskohorské bučiny

Navštivte nejcennější území CHKO Jizerských hor známé nejen přírodním složením, ale i různými skalními masivy a útvary, které se v okolí nacházejí. Celkem 1,3 km dlouhá interaktivní naučná stezka má za úkol návštěvníky nejen poučit, ale také pobavit.

Z Oldřichova po zelené turistické značce vede 1,3 km dlouhá interaktivní naučná stezka přes nejcennější území CHKO Jizerských hor – přes Jizerskohorské bučiny. Ty jsou zajímavé nejen přírodním složením, ale i různými skalními masivy a útvary, které se v okolí nacházejí. Naučná stezka má za úkol lidi nejen pomocí informačních tabulí poučit, ale také je díky interaktivním zastavením pobavit. Na stezce můžete potkat například uměle vytvořený dutý strom plný ptáků nebo obří krasohled, ve kterém je vidět skalní gorila. Stezka končí u skalního hradu, odkud můžete pokračovat po naučné stezce Oldřichovské háje a lesy zpět do Oldřichovského sedla. Spojení obou naučných stezek vytváří výletní okruh o vzdálenosti zhruba 6,5 km.

Popis trasy: vlakové nádraží ČD Oldřichov v Hájích → modrá turistická značka → Oldřichovské sedlo → NS Oldřichovské bučiny → Skalní hrad → NS Oldřichovské háje a lesy → modrá turistická značka → vlakové nádraží ČD Oldřichov v Hájích

Zajímavosti: NS Oldřichovské bučiny – Skalní hrad – NS Oldřichovské háje a lesy

Oldřichov v Hájích

Web:https://mapy.cz/s/dunopokozo