Skryté příběhy – Vivaldi a Vrchlabí

V pátrací venkovní hře Skryté příběhy vás přeneseme strojem času do začátku 18. století. Zatímco stejnojmenná mobilní aplikace Vás naviguje po herní trase, vy s dětmi pracujete na tom, abyste pozměnili běh dějin.

Zahrajte si s dětmi hru Skryté příběhy.

Vrchlabský skrytý příběh je o slavném skladateli Antonio Vivaldim. Talentovaný benátčan vstoupil do služeb vrchlabského pána hraběte z Morzinu. Vivaldi je nyní vrchním skladatelem pro hraběcí kapelu a dostal nesnadný úkol. Musí složit skladbu, která by oslavovala krajinu morzinského panství - krajinu Krkonoš. Zimomřivý Ital se tedy vypravil do Vrchlabí, zažívá tu drobná dobrodružství, ale inspirace stále nepřichází. Když vyrazíte na herní trasu nazvanou Vivaldi a Vrchlabí, budete mít příležitost zapsat se do dějin hudby a pomoci tomu, aby vznikla nejznámější Vivaldiho skladba.

Tato venkovní hra je určena především rodinám s dětmi (od 6 let), ale její kouzlo je v tom, že pobaví i dospělé. Odehrává se v prostoru města (začíná na náměstí T.G.M.). 8 zastavení prochází kolem nejzajímavějších míst v centru města a končí v parku u zámku. Jde o procházku v délce 3,5 km a ke hře potřebujete jen pohodlné boty a chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy, kterou si stáhnete zdarma (k dispozici na Google Play či iTunes). Aplikace vám bude ukazovat trasu a kde jste. A na jednotlivých zastaveních vám zprostředkuje příběh skladatele Vivaldiho. Balíček dat s mapou a audiem si můžete stáhnout doma na wifi a tak při hře nepotřebujete mobilní data.

Na konci trasy máte díky aplikaci možnost se vyfotit s Vivaldim a tak budete mít originální památku na skvělý zážitkový výlet, na kterém si nikdo nevzpomněl, že by se měl ptát, kdy „už tam budeme?”. Nečekejte, sbalte si fidlátka a vyrazte.