Infocentrum v červenci obsloužilo přes dvacet tisíc turistů

Turistická sezóna se přehoupla do své druhé poloviny. Jaký je její dosavadní průběh?

Očekávání před letošní turistickou sezónou byla vzhledem ke koronavirové epidemii značně opatrnější než v předchozích letech. Ukázalo se ale, že chybějící zahraniční turisty nahradili Češi. To alespoň naznačuje statistika z jičínského infocentra, kterým za červenec prošlo 24 446 návštěvníků. „Letos zcela jednoznačně dominují domácí turisté. Ze zahraničních návštěvníků k nám pak občas zavítají Poláci, Slováci nebo třeba Belgičané a Holanďané,“ přibližuje skladbu turistů Lenka Jírů.

A že má Jičín turistům co nabídnout! Výstup na Valdickou bránu, návštěva Rumcajsovy ševcovny či procházka do Valdštejnské lodžie patří dlouhá léta mezi turisticky nejoblíbenější aktivity v pohádkovém městě. Pro letošek mezi lákadla přibyla prohlídka interaktivní výstavy Konírna čarokrajná a o návštěvníky nemá nouzi ani nově otevřené Valdštejnovo muzeum s mincovnou.

Mnozí pak využívají Jičín jako výchozí bod na výlety do Českého ráje. „O Troskách či Prachovských skalách slyšel skoro každý, proto se návštěvníkům snažíme doporučovat i méně známé alternativy. Můžeme je tak zkusit poslat třeba na Kumburk nebo na Hruboskalsko,“ nastiňuje Jan Bednařík.

Stejně jako v minulých letech se i letos jičínské infocentrum zapojilo do ankety o nejlepší infocentrum roku. Pokud máte pocit, že si mladí Íčkaři váš hlas zaslouží, pak je podpořte na https://www.kampocesku.cz/informacni-centrum/91/mestske-informacni-centrum-jicin


Jičín