Liberecký kraj pod září reflektorů

Liberecký kraj se dostal do záře reflektorů a vysloužil si své místo i na televizních obrazovkách. Kraj nenajdete však jen u sebe doma v obýváku, je totiž součástí několika úspěšných letních kampaní na záchranu cestovního ruchu po pandemii.

Liberecký kraj se objevil na televizních obrazovkách! Do kraje zavítal známý herec a moderátor Petr Rychlý se svým pořadem Loskuták na výletě, kde diváky láká k prozkoumání krás Liberce s Ještědem, přilehlými hrady, zámky a zdejšími přírodními atraktivitami. Jak se mu u nás líbilo se můžete přesvědčit sami a kdo ví, třeba Vás Loskuták inspiruje k nějakému výletu.

Za libereckými krásami se přijela podívat i naše olympionistka Eva Samková s cyklistou Tomášem Krauzem, kteří se na kraj podívali trochu z jiného úhlu - adrenalinového, dobrodružné i poznávacího. Těšit se můžete na záběry z Riegrovy cesty nebo Sklárny Pačinek. Víc Vám neprozradíme, na zbytek si musíte bohužel chvíli počkat. 

Nemůžeme také zapomenout na návštěvu oblíbených instagramerů Kubajszcom, Petra Tylšová a Travel with blondie, kteří si užili adrenalinový výlet po Jizerských a lužických horách. 

Kraj nenajdete však jen u sebe v obýváku na televizních obrazovkách, je součástí i několika úspěšných letních kampaní! Společnost CzechTourism jich letos rozjela hned několik. Taková kampaň #světovéČesko propaguje známá i neznámá místa, která jsou až neskutečně podobná těm v zahraničí. Dovolenkovým nadšencům, tak nemusí být líto, že letos stráví dovolenou doma. Imageová kampaň zas cílí na hrady, zámky a další klenoty regionů a vyzývá domácí turisty, aby podpořili tuzemský cestovní ruch. Ve spolupráci s T-Mobilem si CzechTourism připravil ještě jednu kampaň ,,Spolu po magentové" reprezentující sedmnáct set míst po Česku, kde s T-Mobilem budou mít návštěvníci data zdarma. Jsou to oblíbená i méně známá místa a restaurace. Ani Čedok, Birell nebo České dráhy nezůstávají letos pozadu a lákají turisty na pohodlné cestování po Česku a snaží se je přesvědčit, aby nerušili svou dovolenou. U Čedoku si lidé mohou vyměnit i svou zahraniční dovolenou za pobyt v Česku. Češi se mohou těšit i na lázeňské vouchery, stát se rozhodl přispět částkou až 4000 korun při pobytu nad 6 dní s procedurami. Na stránkách Kudy z nudy si je lidé mohou vygenerovat nebo je dostanou rovnou v lázních.

Samotné turistické oblasti Libereckého kraje si za sebe také připravily něco speciálního. Krkonoše přicházejí s projektem Neznámé Krkonoše, kde lákají na prozkoumání méně známých vrcholů svých hor. Lužické hory mají naopak netradiční putování formou Pivních stezek. Máchův kraj si zas připravil Gastromapu Karla Hynka Máchy se spoustou netradičních občerstvení a Český ráj bude letos opět patřit dětem. Jizerské hory zas lákají na své výhledy a rozhledny. 

Jaké bude Vaše léto? :)