Skryté skvosty leží na severu

Liberecký kraj! Každému se jistě při vyslovení názvu českého regionu na severu vybaví ikonický Ještěd, hrad Trosky s věžemi Panna a Baba, třeba i Bezděz, tyčící se majestátně nad Máchovým jezerem, a nebo dokonce Harrachov se svou sklářskou historií a Mumlavskými vodopády. Liberecký kraj je však plný míst, která ještě stále čekají na své objevení a zrakům turistů doposud neprávem unikají. A proto i letošní rok bude ve znamení poznávání méně známých míst. Máme pro Vás připravených prvních 21 parádních SKRYTÝCH SKVOSTŮ.

Proč právě Skryté skvosty ptáte se? To je jednoduché! Na TOP cílech je již vidět jistá přeplněnost, proto pro letošní rok nabízíme alternativu v podobě míst, která nejsou tak úplně známá, ale přesto si zaslouží  svou pozornost. Vyberte si některou z turistických oblastí – Český ráj, Jizerské a Lužické hory, Máchův kraj nebo Krkonoše a poznejte místa nových pohledů, dobrodružství, příběhů a třeba i lásek. Stačí si jen sbalit batoh a vybrat, kam vyrazit. 

Na své si přijdou, jak pohodáři, aktivní turisté, tak rodiny s dětmi. Jako průvodce bude sloužit brožura Skrytých skvostů, kde je všech 21 výletů přehledně vyznačeno, včetně zajímavých míst, které by návštěvníci neměli vynechat. Brožura obsahuje i tipy na netradiční občerstvení. Přeci jen, kdo by si nechtěl dát oběd ve sklářské huti nebo ochutnat koprovou či hořčicovou zmrzlinu.

Přehled všech výletů - ke stažení jsou hned tady po pravé straně! 

1. Za výhledy a skalními reliéfy

2. Za spící pannou do Braniborské jeskyně

3. Za medvědem Brtníkem do Zákup

4. Výšlap na český Mount Everest

5. Kraví roklí přes jelení vrch

6. Za slony do Lužických hor

7. Jakpak se tlouklo máslo

8. Kotel plný překvapení

9. Za skalními vyhlídkami na Liberec

10. Z Hodkovic až na Obří sud

11. S Libverdským kohoutem až na Kočičí kameny

12. Po stopách skleněného korálku

13. Výlet do nebe nebo i do pekla

14. Po stopách tajemného doktora Kittela

15. Romantický výlet Palackého stezkou

16. Výlet za historií s blouznivci z našich hor

17. Za pochoutkami Českého ráje

18. Za nejkrásnějšími výhledy kolem Vysokého nad Jizerou

19. Pojizerským pacifikem do kraje zapadlých vlastenců

20. Na Harrachovu louku

21. Rokytnice jako na dlani

Už víte, kam vyrazíte nejdříve? :) Další inspiraci a tipy na zajímavé výlety naleznete také na sociálních sítích, kde nás najdete jako REGION LIBEREC


Liberec

Příloha