Noční návštěvy VRÁTENSKÉ ROZHLEDNY

Poprvé bude rozhledna otevřena v noci od 21.00 do 01.00 hodin při úplňku v pátek 5. 6. 2020. Dále vždy v sobotu ve dnech 20. 6., 18. 7. a 15. 8. ve stejnou dobu. Noční návštěvy jsou za jednotné vstupné 50 Kč pro dospělé i děti.

Vrátenská hora (508 m n. m.) leží šest kilometrů na severovýchod od Mšena a 17 km severovýchodně od Mělníka.
Stavba vysoká 42 metrů, přičemž k vyhlídkovému ochozu ve výši 25 metrů vede 127 točitých schodů, byla zkolaudována 24. září 1999.
Nadmořskou výškou se už Vrátenská hora řadí do pohorského pásma, a proto se zde vyskytují některé horské rostliny.

Přístupové cesty na Vrátenskou horu pro pěší turisty:
1. Ze Skramouše
Železniční zastávka Skramouš je na trati ČD č. 076 Mělník – Mšeno - Mladá Boleslav. Od zastávky ČD se jde po modré.
Na cestě uvidíte například boží muka, památnou lípu, větrný mlýn, zámek s možností ubytování nebo starý pivovar. Zajímavé rozhledy jsou na Housecké vrchy, Vrátenskou horu, Malý a Velký Bezděz. Délka této trasy je 8 km.
2. Z Dubé
Z městečka Dubá, kde je zastávka dálkových autobusových spojů se jde po modré, kolem koupaliště, autokempu u rybníka, observatoře v Panské Vsi, skalní vyhlídky, Šindelova Dolu a zámku Houska. Délka trasy je 15 km.
3. Z Ráje
Od hostince Ráj (zastávka místních autobusových spojů) po červeně značené Máchově cestě k rozcestí pod Lipovým vrchem. Odtud po modré značce. Postup cesty: Máchova cesta, tůň potoka Pšovky Laka, Krásná rokle, stáje s Huculskými koníky, tábor s indiánskými stany, kopec Drnclík, rozcestí pod Lipovým vrchem, samoty Na Fučíkoském. Délka trasy - 6,5 km.

Více na www.sdruzeniobcikokorinska.cz


Mladá Boleslav