Jelení hravá naučná stezka

Na Přední Planině nad Špindlerovým Mlýnem vyrostla nová hravá naučná stezka zaměřená na největší zvíře, které v Krkonoších můžete potkat – jelena. Stezka měří 0,7 km, vede od horní stanice lanovky na Přední Planině (Pláni) k Boudě na Pláni.

Běží jelen rychleji než vaše dítko? Víte, jak se (jelen) nadře s parohy? Co má, když nemá oči a uši? Novou naučnou stezku na Pláni nad Špindlerovým Mlýnem, kde zažijete jelena na vlastní kůži, a ještě si u toho můžete zazpívat, připravila pro návštěvníky Správa KRNAP. Mapa stezky ZDE.

Návštěvníky nečeká záplava vědeckých informací, ale sedm jednoduchých aktivit, při kterých jelena zažijí. Stezka nabízí lidem zážitek z přírody a poznání, současně je láká do měně navštěvovaných míst Krkonošského národního parku.

Myslivecká mluva nezná slova: oči, uši, nohy a podobně. Na první zastávce se návštěvníci dozvědí, jak jelena popisují myslivci. Na jiné zastávce je hudební nástroj xylofon a noty na písničku o jelenovi. Jinde se pokusí jelena doběhnout nebo zvednout jeho parohy. „Děti mohou zjistit, zda jsou větší nebo menší než jelen, laň, rys nebo divoké prase“.

Jelení hravá naučná stezka je vhodná i pro kočárky a invalidní vozíky.
mail

Špindlerův Mlýn

GSM:+420 737 209 900
E-mail:rdrahny@krnap.cz
Web:www.krnap.cz