Kaple sv. Václava Víchová nad Jizerou

Kaple stojí ve Víchové nad Jizerou u silnice směrem na Víchovskou Lhotu naproti kulturnímu domu. Je první sakrální stavbou ve Víchové.

Kaple byla vysvěcena 28. září 2019. Vysvěcen byl také zvon zavěšený ve štítu. O její výstavbu se zasloužil krkonošský lidový řezbář pan Jaromír Milický. Kameník Josef Kuba ze Štěpanic postavil hrubou stavbu, krov zhotovil Vladimír Tauchman z Vítkovic v Krkonoších. Umělecký kovář pan Janda z Kruhu vyrobil rámy na okna a kované dveře. Čtyři vitráže, které jsou věnovány sv. Václavu, sv. Ludmile, sv. Janu a sv. Anežce, vyrobil pan David Roskovec ze Železného Brodu. Sluneční paprsky procházející barevnými sklíčky vytvářejí uvnitř kaple hřejivou atmosféru. Pan Milický stavbu kaple financoval z vlastních zdrojů – důchodu a také prodejem vyřezávaných soch a drobných darů.

Kaple se stala novým poutním místem v Krkonoších.

Přejme si, aby se naplnila slova pana Milického: „Chtěl bych, aby se tato kaple a její okolí stalo místem setkávání lidí a vytvářelo prostor, kde můžeme v klidu poděkovat za všechny milosti, které od života dostáváme a podělit se i o své bolesti a prohry.“


Víchová nad Jizerou

Víchová nad Jizerou 45, 514 01