Hrubá Skála

Obec Hrubá Skála leží nedaleko Turnova, v malebné oblasti Českého ráje. Je vzdálena pouhý 1 km od odbočky ze silnice mezi Turnovem a Jičínem, je sem dobré spojení vlakem i autobusem.

Obec se skládá z několika osad: Bohuslav, Borek, Doubravice, Hnanice, Hrubá Skála, Krčkovice, Rokytnice a Želejov. Většina z nich spadá do CHKO Český ráj.

Hrubá skála leží na tzv. Zlaté stezce Českého ráje. Okolí obce nabízí bohaté možnosti pěší turistiky a cykloturistiky. Z obce jsou dobře dostupná všechna turisticky významná místa v okolí - hrady Valdštejn, Trosky a Kost, město Turnov, hora Kozákov, Prachovské a Klokočské skály a další přírodní a kulturní památky. V bezprostřední blízkosti obce se na zalesněné skalní plošině nachází renesanční zámek Hrubá Skála, který byl v 16. století vystavěn na místě původního gotického hradu. Úzkou spojitost se zámken Hrubá skála má Albrecht z Valdštejna, který zámek získal od posledních členů vymírajícího rodu Smiřických. Od zámku vede naučná stezka, která směřuje ke skalní vyhlídce Hlavatice nad Turnovem. V zimním období lze využít terény pro běžkaře, pro sjezdové lyžování jsou odtud dobře dostupné Krkonoše nebo sjezdovka na nedalekém Kozákově.
mail

Hrubá Skála

Doubravice 37, Turnov, 511 01

Telefon:+420 481 389 527
E-mail:hrubaskala@craj.cz
Web:www.obechrubaskala.cz