Přírodní koupaliště Bedřichov

Přírodní koupaliště se nachází nedaleko stadionu a centrálního parkoviště v Bedřichově. Je umístěno v atraktivním prostředí nástupního místa do Jizerských hor. V těsné blízkosti je restaurace.

Prvotní myšlenka na zřízení koupaliště v Bedřichově spatřila světlo světa v roce 1931. Jejím autorem je  Reinhold Scholze. Již o rok později obecní kronika dokládá koupaliště v provozu.

Bedřichovské koupaliště pro návštěvníky bylo mimořádně zajímavé svou odlišnou polohou oproti jiným takovým zařízením, v době zničujících veder bylo u vodní plochy vysoko v horách příjemněji, naopak ve sněhovém období, když ve městech pod horami byla „nijaká“ zima, nahoře v Bedřichově mrzlo a koupaliště mohlo být využito jako kluziště. V roce 1933 například bylo zřízeno brouzdaliště pro děti, následující rok v létě byl na koupališti uspořádán úspěšný koncert. Na začátku roku 1938 zde byl uspořádán bruslařský kurs.

Sedmdesátá léta přinesla stavbu restaurace Dolina, která vznikla na základech původní prvorepublikové budovy. V osmdesátých letech pak koupaliště prošlo asanací, stále ale bylo středobodem zájmu rekreantů a turistů.

V současné době je koupaliště pravidelně ošetřováno a stále trvá jeho oblíbenost. A přestože již nejsou jeho břehy obsazeny takovým množstvím lidí jako před desítkami let, příjemné klima u přírodní, tmavě zbarvené vody z blízkých rašelinišť poskytuje žádaný odpočinkový prostor v horském prostředí a jen pár desítek metrů od tras Jizerské magistrály.
Bedřichov

Bedřichov, 468 12

Telefon:+420 483 380 034
Web:www.bedrichov.cz
Typ zařízení
venkovní koupaliště