Zimní radovánky ve Špindlerově Mlýně

Špindlerův Mlýn je nejspíš nejznámějším zimním střediskem u nás. Jeho jméno je často skloňováno v souvislosti s návštěvami celebrit nebo závody na světové úrovni. Pojďme společně poznat toto malebné horské středisko trochu jinak. Jako místo plné zábavy pro všechny. Vždyť kde jinde můžete jeden den lyžovat, vyřádit se v aquaparku, svézt se na bobu i gumě, zdolat ledovou stěnu, to vše v krásném prostředí nejvyšších českých hor?

Skiareál Špindlerův Mlýn

I přes nepříznivé sněhové podmínky Skiareál stále upravuje více než 12 km sjezdových tratí, na kterých leží od 20 do 50 cm sněhu. Denně je také v provozu večerní lyžování na Hromovce, a to od 18 do 21 hodin.

Více informací ZDE 

Aquaparky

Pokud počasí nepřeje lyžování, nebo pouze chcete zpestřit program své zimní dovolené, určitě nezapomeňte navštívit jeden ze dvou aquaparků. Na své si zde přijdou hlavně děti. Dospělí ale jistě ocení možnost relaxace v sauně či vířivce.

1. Aquapark Špindl

Tři tobogány, divoká řeka s protiproudem, vodní chrliče i masážní trysky najdete v moderním aquaparku naproti lanové dráze na Medvědín. Otevřeno je zde denně od 10 do 20 hodin.

Více informací ZDE 

2. Vodní ráj na VZ Bedřichov

Wellness centrum Vojenské Zotavovny Bedřichov nabízí návštěvu vodního ráje, kde na vás a vaše děti čeká tobogán, divoká řeka, vodní clona, dětská skluzavka, dětské brouzdaliště, chrliče vody i whirlpool. Otevřeno je v pondělí od 13 do 21 hodin, od úterý do neděle od 9 do 21 hodin.

Více informací ZDE

Snowtubing

Snowtubing je skvělou zábavou pro malé i velké. Divokou jízdu sněhovým korytem na nafouknutých pneumatikách si můžete ve Špindlerově Mlýně vyzkoušet na dvou místech.

1. Snowtubing u Olympie: v provozu denně od 10 do 21 hodin, více informací ZDE 

2. Snowtubing u Hradečanky: v provozu denně od 10 do 21 hodin, více informací ZDE

Sáňkařská dráha

Jízdu na saních dlouhou necelé 4 kilometry téměř bez jediného kroku pěšky, Vám umožní Sáňkařská dráha ve Špindlerově Mlýně. Přímo na náměstí si u stanoviště autobusů sáňkařské dráhy zakoupíte jízdenku. Autobusy na start vyráží každou celou hodinu mezi 10:00 a 16:00, resp. 18:00 a 20:00 hod. Na startu Vám budou zapůjčeny sáňky, na kterých sjedete po téměř 4 kilometrové dráze a zdoláte převýšení přibližně 350 m. Saně odevzdáte v cíli u příjemného občerstvení a záleží pak jen na Vás, jestli se autobusem vrátíte na náměstí, nebo zda zážitek z jízdy umocníte krátkou procházkou podél řeky Labe zpět do centra.

Více informací ZDE

Lezení po ledu

Terénem pro horolezecký výkon nemusí být jen skála, ale může jím být i led.  Lezení na vodním ledu ve Špindlerově Mlýně je umožněno na skále na konci cesty Buď Fit v Labském dole. Jelikož se jedná o jedinou lokalitu a navíc v srdci národního parku, je tato aktivita omezena. Denní počet uživatelů je omezen na 16 osob. Objednat se na led můžete v zimních měsících v rezervačním systému na webových stránkách www.krnap.cz, nebo se blíže informovat na informačním centru KRNAP.

Další možností, jak si tento sport vyzkoušet, je HUDY ledová stěna, která se nachází přímo v prostoru lyžařského areálu Svatý Petr. Stěna je určena pro začátečníky i pokročilé. Pro začátečníky doporučujeme využít služeb zkušených instruktorů. Více informací ZDE.

Bobová dráha Happyworld

Špindlerovská bobovka byla postavena v roce 1997 jako první projekt tohoto druhu v České republice.  Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, děti od osmi let samostatně, do osmi let v doprovodu rodičů. Díky kvalitnímu osvětlení může být v provozu i po setmění. V provozu denně od 9:30 do 17 hodin.

Více informací ZDE.

mail

Špindlerův Mlýn

Telefon:+420 499 405 744
E-mail:info@krkonose.eu
Web:www.krkonose.eu