Solné jeskyně v Krkonoších

Vyzkoušejte si relaxaci v prostředí léčivé solné jeskyně. Mikroklimatická solná jeskyně je místnost, jejíž stěny jsou vystavěny z kusů přírodní soli pomocí nové, originální a zdravotně nezávadné ekotechnologie. Členitý strop s krápníky navozuje zdání opravdové jeskyně, na zemi je pak vysypaná silná vrstva směsi soli.

Prvky obsažené v soli příznivě ovlivňují náladu, energii, obranyschopnost a zdravotní stav člověka již po jedné návštěvě. Osvětlovací režim a ozvučení jeskyně zajišťují dokonalý odpočinek podle vašich představ.

Solná jeskyně Lilie ve Špindlerově Mlýně

V Solných lázních je vysoká koncentrace kamenné soli – Halitu. Koncentrace je měřitelná a zjistitelná (na rozdíl od solných jeskyní), neboť je koncentrace soli mikroprocesorem řízená. V každém okamžiku je obsluha schopna sdělit koncentraci a její vhodnost pro alternativní léčbu, či prevenci některých onemocnění. Pro děti je připraveno "solné pískoviště" s hračkami a se skluzavkou.

Solná jeskyně Relax Club v Trutnově

V této jeskyni panuje, díky vybraným druhům použitých solí, unikátní mikroklima vyznačující se svojí bakteriologickou a chemickou čistotou, optimální vlhkostí vzduchu a teplotou. Vzduch je prosycen ionty, sloučeninami jodu, bromu, selenu, vápníku, hořčíku, sodíku a spoustou dalších minerálních prvků, které příznivě ovlivňují lidský organismus. K dokonalému uvolnění a regeneraci organismu slouží i kolorterapie (léčba barvami) a muzikoterapie.

Solné jeskyně „V Pěti domcích“ ve Vrchlabí

Tato solná jeskyně je postavena zhruba z 10 tun soli. Terapie probíhá 45 minut a je doprovázena poslechem příjemné relaxační hudby. Účinek terapie podporuje systém světelné terapie, tak zvané chronoterapie, která je založena na použití různých barevných světel. Solná jeskyně vám pomůže při potížích se sníženou funkcí štítné žlázy, poruchách nervového systému. Na proti kostelu v Pětidomcích ve Vrchlabí.

Solná jeskyně v Žacléři

Solná jeskyně v Žacléři byla slavnostně otevřena roku 2007 a je vybudována pouze z přírodních materiálů, solných kvádrů, jejichž věk se odhaduje na 20 milionů let. Pobyt v jeskyni je doporučován při onemocnění dýchacích cest, zánětů nosních dutin nebo kožních alergických chorob. V solné jeskyni je také možné vyzkoušet masáže.

Vrchlabí