Farmapark Muchomůrka – Nechte děti vyřádit se bez řádu a pravidel

Udělejte dětem radost! Dopřejte jim alespoň závan zážitků svého dětství, kdy jste lezli po stromech, stavěli jste bunkry a dělali spousty neplech, o kterých rodiče většinou vůbec netušili.

Farmapark Muchomůrka se nachází v krásném krkonošském prostředí mezi Janskými Lázněmi a Svobodou nad Úpou. Je to místo, kde najdete koně a poníky, na kterých se můžete svézt, králíky, holuby, hrdličky, slepice, kozlíka, beránka, prasátko Mášu, přírodní herní prvky, hrad ze slámových balíků, stromy, trávu, indiánský tenis, kroket, houpačky, prolézačky, pískoviště, ohniště, občerstvení a jiné atraktivity. 

Přijít můžete na chvilku, ale i na celé odpoledne. Děti se můžou naprosto volně a přirozeně vyřádit, svézt se na ponících, zahrát indiánský tenis, zkusit si rozdělat ohýnek. Rodiče se můžou připojit anebo si v klidu dát kávu nebo pivo. Nikoho tu nerozčiluje, když se běhá a křičí. Farmapark není věkově omezen, ale nejvíce si ho užijí děti od 2 do 12 let a rodiče, kteří ocení přirozený přírodní prostor.

Přírody všude kolem nás ubývá, prostory jsou zastavěné, ohraničené, upravené a dětem se naprosto ztrácí možnost volně a přirozeně si hrát. A přitom úplně obyčejná spontánní hra je hrozně důležitá při rozvoji dětské motoriky, představivosti, obrazového a symbolického myšlení. Zkuste na chvíli nahradit dokonalé hračky a sterilní prostředí za louku plnou zvířat, balíků slámy a dřevěných prolézaček.

Farmapark Muchomůrka je otevřen od června do září, úterý až neděle od 13.00 do 19.00 hodin. Při větru, dešti a mrazu farma spí a odpočívá.

Janské Lázně