Na lyže s dětmi - rodinná dovolená v Krkonoších

Chystáte-li se na hory s dětmi, nebo jste už přijeli, je pravděpodobně vaším cílem najít takové lyžařské středisko, kde se dostane kvalitních služeb nejen vám, ale především vašim dětem. V dětských lyžařských školkách brzy zvládnou jízdu na provazovém vleku a mírném svahu s pohádkovými figurkami.

Po vzoru alpských středisek i v Krkonoších přibývá areálů, kde je pozornost věnována malým lyžařům. Vznikají dětské parky vybavené moderními, barevnými, zábavnými a bezpečnými výukovými pomůckami. Jelikož je při metodické výuce těch nejmenších vhodné střídat lyžování s aktivitami bez lyží, bývá k dispozici dětský koutek, herna či odpočívárna.

Parky umožňují dětem výuku lyžování formou hry. Rodičům dávají možnost si zalyžovat a svěřit děti do rukou zkušených instruktorů.

SKiMU Park – Ski Areál Malá Úpa

Dva dětské SKiMU Parky se nacházejí v blízkosti hlavních sjezdovek (Středisko Pomezky, Středisko U Kostela) a jsou vybaveny pohyblivým kobercem, dětským vlekem a množstvím nejrůznějších pomůcek pro zpestření dětského lyžování. Ve SKiMU Parcích působí zkušení instruktoři z lyžařské školy, kteří každý čtvrtek pořádají závody o ceny. Instruktoři se postarají o děti od 3 let, a to i v době oběda. Probíhá tu moderní výukový program pro nejmenší lyžaře. SKiMU Parky jsou otevřeny denně od 8:30 do 16 hod.

Více informací najdete ZDE

O2 Extra dětský park – Skiareál Herlíkovice

Dětský park najdete cestou z parkoviště k hlavní pokladně po pravé straně před hotelem Eden. Park je otevřen denně od 9 do 16 hodin a garantuje kvalitní dětskou lyžařskou a snowboardovou výuku. Na děti čeká 30 metrů dlouhý pohyblivý koberec, lyžařský kolotoč, 50 metrů dlouhý provazový vlek, pohádkové a zvířecí slalomové dráhy s podjezdy a tunely, dráha pro sjezd v nafukovacích duších a také dětský koutek s vyhřívanou hernou pro chvíle odpočinku. Výuku zajišťují zkušení instruktoři. 

Více informací najdete ZDE

SKI & FUN PARK Svatý Petr – Skiareál Špindlerův Mlýn

Dětský snowpark je umístěn přímo u dolní stanice lanové dráhy Svatý Petr - Pláň. S 27 m dlouhým pojízdným kobercem a spoustou zábavných aktivit je určen pro malé klienty Skiareálu Špindlerův Mlýn. Park funguje ve dvou režimech – jako Dětská lyžařská školička a jako dětský Snow club. Školička je určena dětem od 4 do 12 let a probíhá zde výuka lyžování. Program Dětské lyžařské školičky zahrnuje kromě samotné výuky dětskou skimaskyádu, hon na vlka, medvěda či yettiho, závody o ceny i oddychové aktivity (snowtubing, koulování). O děti se starají zkušení instruktoři. Snow club zajišťuje hlídání a zábavu dětí od 3 let, zatímco jejich rodiče lyžují. Za příplatek je možné pro děti dokoupit oběd s hlídáním, což umožňuje nechat děti ve SKI & FUN parku celý den (od 10 do 16 hodin). 

Více informací najdete ZDE 

Dětský Ski park Yellow Point

Dětský ski park U Hromovky garantuje kvalitní dětskou lyžařskou a snowboardovou výuku díky profesionálním instruktorům, kteří učí zábavnou formou s jednotnou koncepcí a metodikou. Váš špuntík se tak bezpečně učí a zdokonaluje si svoji techniku i pomocí doprovodných programů ve formě soutěží a závodů. Svoje úspěchy si zaznamenává do lyžařského deníčku, nejenom vaše ratolest má tak přehled o dosažených úspěších. Dětské ski parky Yellow Point vynikají moderním a bezpečným vybavením.

Více informací najdete ZDE 

FIS SnowKidz Park – Skiareál Špindlerův Mlýn

Dětský park je umístěn v blízkosti dojezdu modré – vodovodní cesty na Medvědíně vedle Club hotelu Harmony. SnowKidz Park dětem mimo jiné poskytuje 30 m dlouhý pojízdný koberec Sun Kid, oplocenou plochu určenou pro začínající malé lyžaře, snowtubingovou dráhu a nezbytné pomůcky vhodné pro začínající malé lyžaře. Na děti dohlížejí učitelé z lyžařské školy. Za příplatek je možné pro děti dokoupit oběd s hlídáním, což umožňuje nechat děti ve SnowKidz Parku celý den (od 10 do 16 hodin).

Více informací najdete ZDE 

Dětský zimní park - Sportovní a rekreační areál BRET

Dětský park se nachází u lanového vleku a je určen pro lyžaře - začátečníky. Je vybaven pohyblivým pásem a gumovými pomůckami s pohádkovými motivy pro nejmenší. Pravidelně se zde pořádají dětské dny plné her, soutěží a sladkých odměn.

Více informací najdete ZDE

Dětský Milka park – Lyžařský areál Horní Domky

Dětský Milka park se nachází u stanice lanové dráhy Lysá hora. Děti se zde mohou naučit prvním základům lyžování nebo snowboardingu pod dohledem zkušených instruktorů. První krůčky na lyžích dětem usnadní pojízdný koberec pro úplné začátečníky. Pro ty úplně nejmenší nelyžaře je k dispozici dětské centrum, jehož pracovníci vaše děti rádi pohlídají.

Více informací najdete ZDE