Hurá na lyže!

Za příznivých sněhových podmínek se i v letošní zimní sezoně otevře během prosince ski areál Máchovka v Nové Pace. Mnozí z Vás ho ale nepoznají. V posledních letech totiž prošel rozsáhlou modernizací a rekonstrukcí. Uměle zasněžovaná, osvětlená a denně upravovaná běžecká trať pro bruslení i klasiku.

Co se týče sjezdových tratí, v současné době je u areálu uměle osvětlená červená (téměř černá) sjezdová trať měřící 350 m a nově také červená a modrá sjezdovka dlouhá 550 m. Od letošní sezony v celé délce osvětlená.

Sjezdovky jsou technicky zasněžovány smíšeným systémem vrtulových kanonů a zasněžovacích tyčí a jsou denně upravovány rolbami.

Na novopacké sjezdovce jezdí nový bezobslužný vlek s dvousedačkami, který navazuje na talířovou Tatrapomu. Dolní část areálu je vhodná pro děti a začátečníky, právě jim se otevřel park s atrakcemi, lyžařským pásem a vlekem s nízkým vedením lana. Všechny vleky jsou vybaveny elektronickými turnikety.

Modernizací prošel i zasněžovací systém, osvětlení svahu a elektroinstalace. V místě je komplexní informační a odbavovací systém.

Provozní doba

Ski areál je v provozu vždy od prosince do března:

  • pracovní dny pondělí až čtvrtek je otevřeno od 8:30 do 18:00,
  • v pátek, sobotu, o prázdninách a svátcích od 8:30 do 19:00,
  • v neděli od 8:30 do 17:00.

Parkoviště je u nástupní stanice, kde najdete také WC i pro imobilní a nově rekonstruovaná restaurace.


Aktuální informace můžete sledovat na  https://www.skimachovka.cz/