Nevšední zážitky v Krkonoších – jízda se psím spřežením

Máte rádi psy, zimní krajinu a netradiční pohled na Krkonoše? Pokud ano, vyzkoušejte nevšední zážitek, jízdu se psím spřežením na vrcholky našich nejvyšších hor. Zakusíte nadšení ze společné práce člověka a psa a zjistíte, že je to pro všechny zábava.

Tuto nevšední aktivitu si můžete vyzkoušet na celém území Krkonoš. Záleží na vás a zkušeném musherovi, jak se domluvíte. Jízda není fyzicky náročná, ale počítejte s tím, že budete minimálně hodinu na opravdu čerstvém vzduchu, takže se teple oblečte, obujte a připravte si nějaký horký nápoj na zahřátí. Před jízdou absolvujete krátkou instruktáž, seznámíte se se smečkou a budete si moci vyzkoušet přípravu psů k jízdě. A pak vyrazíte na projížďku po krkonošské zimní krajině. Po projížďce nezapomeňte pochválit a odměnit své psí společníky. A také využijte příležitosti se zeptat zkušeného mushera na vše, co vás na tomto sportu zajímá.

Jízda se psím spřežením není omezena fyzicky ani věkově a mohou ji absolvovat jak jednotlivci, tak i skupiny. Ti více odvážní, milující dobrodružství a čas strávený v přírodě, si mohou vyzkoušet celodenní nebo vícedenní jízdu se psím spřežením.

Jízda se psím spřežením neboli mushing není jen o jízdě, ale o práci, výchově, výcviku a komunikaci se psy.

Oblasti vhodné k jízdě se psím spřežením jsou například v Peci pod Sněžkou, Svobodě nad Úpou, Rudníku u Vrchlabí, Špindlerově Mlýně nebo Herlíkovicích.

Špindlerův Mlýn