Výlet na Sněžku za nejkrásnějším výhledem do horské krajiny

Když se po zdolání nejvyšší hory České republiky na chvíli posadíte na lavičku a rozhlédnete se okolo, jistě vás naplní pocit blaženosti. Vychutnejte si neuvěřitelný rozhled, užijte si jedinečnost tohoto kouzelného místa a nezapomeňte poslat pohled z nejvyšší české poštovny.

Sněžka je nejimpozantnější hora na sever od Alp a východ od Karpat. V Česku, kde nejsou velehory, jde o jediný vrchol, jenž se svým profilem velehorám přibližuje. Sněžka je krásný vrchol, tvarovaný ledovci. Zatímco jiné české, moravské a slezské vrcholy jsou spíše zaoblené a přívětivé, Sněžka působí sebevědomě. Budí zdání nepřístupnosti. Kdo na ni vyjde po svých (nebo se dopraví lanovkou – v provozu od dubna 2014), ocení nerušený výhled na českou kotlinu i na širé polské roviny. V zimě se na výlet velmi dobře oblečte. Dominantní „ledová hora“ se tyčí v drsných klimatických podmínkách.

Kde v nejvyšším místě Čech podat listovní zásilku s turistickou známkou a speciálním pamětním razítkem? Přeci na Sněžce. V srpnu 2008 tu byla otevřena nová budova „poštovny“ – poštovního úřadu ČR. K dispozici je malé občerstvení, v případě nevlídného počasí tu najdete dočasný úkryt před silným větrem a úporným deštěm. Vyhlídková terasa (za mírný poplatek) umožňuje úchvatný rozhled do všech světových stran. U nohou vám leží Česká republika i Polsko. Otevřeno denně od 9:00 -17:00 hodin.

Pec pod Sněžkou