Špindl bike park

Návštěvníky velmi oblíbený Bike Park ve Špindlerově Mlýně se nachází přímo v areálu Svatý Petr. V létě tady můžete vyzkoušet jednu z celkem šesti tratí, a to včetně tzv. Pumptracku. V Bike Parku si přijdou na své jak úplní začátečníci, tak i zkušení bikeři.

Špindl Bike Park je v provozu v červnu jen víkendy SO/NE 09:00–16:00. Aktuální informace sledujte na Facebooku Špindl Bike Parku.

  • Všechny tratě jsou připravovány MRSN Workxxx s patronem a spolutvůrcem Michalem Marošim, ikonou českého downhillu, několikanásobným mistrem ČR v Downhillu i ve Světovém poháru ve Four Crossu a Mistrem Evropy v Dual slalomu.
  • Půjčovna kol a vybavení se nachází přímo ve Spindl Motion Shop & Rental Svatý Petr.
  • Rezervace kol a vybavení na e-mailu: rentalsvp@skiareal.cz.

Skills centrum

Délka:35 m, převýšení: 0 m

Pokud chcete zdokonalit svou jízdu na horském kole a naučit se jezdit na lávkách, tak navštivte nové Skills centrum hned vedle Pumptracku.

Trasa Slopestyle

Délka: 250 m, Převýšení: 25 m, Obtížnost: pokročilí, méně pokročilí

V rámci Špindl Bike Parku je Slopestylová trať unikátem v ČR, a ideálně tak doplňuje možnosti pro nejširší okruh bikerů. Slopestylová trať má svůj start na samém konci Race downhillové tratě, kde je napojená odbočkou na první překážku zvanou Startovní drop a pokračuje kombinací dřevěných a hliněných překážek dolů na dojezd pod sjezdovkami. Na trati jsou varianty jak pro pokročilé jezdce, tak pro méně pokročilé.

Pumptrack

Délka: 75 m, převýšení: 0 m

Pumptrack je oválná dráha se spoustou vln a klopených zatáček postavená na rovině na dojezdu sjezdovek, kde zkušení jezdci nepotřebují používat pedály a pouhým "pumpováním" rukou i nohou při projíždění jejich umělých nerovností jezdí kolem dokola bez šlapání. Trať je vhodná i pro úplné začátečníky a děti. Na Pumptracku můžete jezdit volně na jakémkoliv kole.Freeride

Délka: 2 800 m, převýšení: 450 m

Start: rozjezdová věž u horní stanice lanovky innogy line Svatý Petr. Trať vede po modré sjezdovce s častými odbočkami do okrajové části přilehlého lesa. Je méně technicky náročná, má spíše freeridový charakter a je zábavná pro širší okruh jezdců. Je na ní množství klopených zatáček, hliněných i dřevěných skoků, dřevěných lávek, které se dají popř. objet a její povrch je na mnoha místech doplněn štěrkovým materiálem pro příjemnější pocit z jízdy. 

Fly Agaric

Fly Agaric (novinka loňské sezóny) je odbočka v horní části Freeride tratě na nově vybudovanou houpavou sekci s příjemným „flow“, která vás vrátí zpět na modrou sjezdovku. Bikepark ve Špindlerově Mlýně je zase o kus zábavnější!Race

Délka: 2 100 m, převýšení: 450 m

Trať, která vede pod šestisedačkovou lanovkou v roce 2017 dostala novou tvář. Díky rekonstrukci je trať jednodušší a přístupnější pro širší spektrum bikerů. Stále však zůstává nejtěžší tratí v Bike Parku.

Trať je technicky náročná s velmi obtížnými pasážemi, které zvládnou jen zkušení jezdci. Její náročnost splňuje veškeré požadavky pro pořádání závodů jak republikového, tak i světového charakteru. Na trati jsou přírodní i uměle vytvořené skoky, krátké dřevěné lávky a její povrch je tvořen hlínou, kameny, lesní půdou s kořeny a menšími skalkami. 

Deep forest

Délka: 1 200 m, převýšení: 130 m

Začátek tratě je v půlce červené freeridové tratě a to pod horní stanicí lanovky Hromovka, kde se odbočí doprava na zeleně značený trail Deep forest. Tento trail je hravý, zábavný a má charakter spíše freeridové tratě. V první třetině je na něm umístěno množství nenáročných lávek a klopenek, které poté přechází na rovný průjezd hlubokým lesem po lesní pěšině. Trať končí na asfaltové cestě, z které se po sto metrech napojí na stávající červenou freeridovou trať. Touristic downhill

Délka:7000 m, převýšení: 430 m

Obtížnost:začátečníci

Start Touristic downhill je vedle horní stanice šestisedačky innogy line Svatý Petr . Trať vede zpočátku po horské štěrko-drťové svážnici, dále pak po asfaltu a dolní část po panelové cestě zpět k dolní stanici lanové dráhy. Je to příjemná vyhlídková projížďka vhodná i pro začátečníky, rodiče s dětmi a amatérské bikery.


mail

Špindlerův Mlýn

Lyžařská 281, Špindlerův Mlýn , 543 51

Telefon:+420 499 467 101
GSM:+420 727 941 332
E-mail:skiareal@skiareal.cz
rentalsvp@skiareal.cz
Web:www.skiareal.czwww.facebook.com/SpindlBikePark