Za Čtyřlístkem do Doks

Jsou čtyři a všichni je dobře znáte. Jejich příběhy nestárnou a každá generace je má v oblibě. A nyní vás legendární Čtyřlístek v čele s Fifinkou, Piňdou, Bobíkem a Myšpulínem zve na výlet do svých rodných Třeskoprsek – do Doks. Setkejte se s postavičkami tváří tvář v muzeu Čtyřlístek a vydejte se s nimi po žluté turistické značce naučnou stezkou u Máchova jezera s názvem Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku. Děti budou nadšené a rodiče se budou usmívat vzpomínkám na své dětství, kdy stáli frontu u trafiky, aby získali každé další nové číslo populárního časopisu Čtyřlístek. S postavičkami zažijete báječný výlet, na který se budete určitě všichni rádi vracet.

Muzeum Čtyřlístek

Muzeum Čtyřlístek se nachází v zámku Doksy, kam se přestěhovalo na konci roku 2019. Stálá expozice je věnována komiksu Čtyřkístek. Dozvíte se, jak tento komiks vznikal, a také jak se komiks tvoří. Se všemi čtyřmi postavičkami se setkáte v životní velikostinahlédnete do Fifinčiny kuchyně, a také spatříte Myšpulínovy vynálezy. Muzeum Čtyřlístek je rovněž prostorem, kde můžete se svými dětmi strávit příjemné odpoledne. Jsou tu pro vás k dispozici stolečky, koutek s kobercem či časopisy, stavebnice a hry k zapůjčení.

A proč musíte za Fifinkou, Myšpulínem, Piňdou a Bobíkem právě do Doks?

Autor Čtyřlístku, pan Jaroslav Neměček, byl velmi inspirován krajinou v okolí Máchova jezera. V roce 1969 vytvořil první číslo časopisu Čtyřlístek, jehož příběhy zasadil právě sem. Poté stačilo jen přejmenovat Doksy na Třeskoprsky, Máchovo jezero na rybník Blaťák a hrad Bezděz na hrad Bezzub.

Naučná stezka Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku

Navíc se Čtyřlístkem můžete setkat také na naučné stezce s názvem Se Čtyřlístkem okolo Blaťáku, která vede po žluté turistické značce kolem Máchova jezera. Komiksové postavičky vás tu budou provázet a seznamovat s okolními zajímavostmi prostřednictvím informačních tabulí. Zažít můžete také nečekaná dobrodružství a dozvíte se nejeden tajemný příběh.
mail

Doksy

Valdštejnská 183, Doksy, 472 01

GSM:+420 773 556 211
E-mail:ctyrlistek@kulturadoksy.cz
Web:www.muzeumctyrlistek.cz