Za krásou perličkových ozdob do Poniklé

Přijeďte se podívat, jak probíhá výroba tradičních vánočních ozdob ve firmě Rautis v Poniklé. V kreativní dílně si budete moci výrobu také sami vyzkoušet. Největší výběr ozdob najdete bezpochyby přímo ve firemní prodejně. Třpytivá krása v obci Poniklá, v regionu Krkonoše, vás zaručeně uchvátí.

Výroba perliček v Poniklé a v okolí má velmi dlouhou tradici. Perličky se zde začaly vyrábět kolem poloviny 19. století, tehdy ještě na bižuterii. První firma přímo na výrobu dutých perliček a později i z nich vyráběných vánočních ozdob byla v Poniklé založena roku 1902 faktorem Hornou a v jejích původních prostorách sídlí naše firma dodnes.

Pokud Vás zajímá, jak ozdoby vznikají, přijeďte se podívat a nechte se okouzlit starobylou krásou ozdob a obrovskou zručností těch, kteří je vyrábějí dodnes. Přijeďte na exkurzi do výroby perličkových vánočních ozdob, která probíhá přímo ve firmě Rautis. Při exkurzi můžete sledovat celý proces výroby, od ručního foukání skleněných perliček přes stříbření a barvení až k samotné montáži ozdoby. Pokud se Vám výrobky budou líbit, můžete si je zakoupit za zvýhodněné ceny ve firemní prodejně.

Více se můžete dozvědět zde.

mail

Poniklá

Poniklá 151, Poniklá, 512 42

Telefon:+420 483 300 036
E-mail:info@rautis.cz
Web:www.rautis.cz