Jazzinec

Festival se skvělou atmosférou – tak nejčastěji charakterizují Jazzinec návštěvníci a interpreti.

První ročník proběhl v roce 1999 – hrálo se na náměstí, v kavárně a v Národním domě. Z víkendové akce se ale záhy stala série koncertů, která dnes začíná v polovině února a končí v dubnu. Festival má svou open párty, sérii nejrůzněji zaměřených koncertů, které vrcholí festivalovým finále (poslední sobota v březnu) a následnými aprílovými afterparties.

Ozvěnou festivalu je ještě podzimní a vánoční koncert se speciálním programem.

Festival probíhá ve městě Trutnov, nádherném 31 tisícovém městě v blízkosti nejvyšších českých hor Krkonoš, ideálním místě pro zimní sporty.

Jazzinec je jedním z nejprogresiv­nějších českých festivalů, jeho dramaturgie není úzce vázána na jeden styl či jednu věkovou kategorii, ale nabízí co nejširší nabídku jazzu v mnoha podobách –swing, be-bop, fusion, funky, , nu- jazz, electronic jazz, blues, latin či world music. Festival se snaží ukázat od kořenů jazzu až po jejich nejčerstvější odnože. Vystupují zde veškeré muzikantské generace – od nováčků přes dravou mladou generaci až po jazzové seniory.

Jazzinec se snaží ukázat i zcela mimořádné koncerty – jedinečné spojení českých muzikantů se světovými hvězdami – jediný koncert Victora Baileyho (a o dva roky později Poogie Bella) & Speciál CZ-SK bandu – seskupením českých a slovenských muzikantů sestaveným jen pro tento jediný koncert! Na Jazzinci zahrály i tekto netradiční formace: Dean Brown & Fish Man P.J. Ryby, Jaromír Honzák Q. + Chris Cheek, Beata Hlavenková Q. a Ingrid Jensen , Mike Baggetta a Patrik Hlavenka Q., –123min & Michal Žáček, Marta Töpfer & Jiří Stivín, a další.