Běžecké stopy v okolí Nového Města pod Smrkem

V okolí Nového Města pod Smrkem je v zimní sezoně za příznivých sněhových podmínek pravidelně upravováno téměř 20 kilometrů běžeckých tras.

Tajemnou atmosféru severního úbočí Jizerských hor mohou milovníci běžeckého lyžování okusit na běžeckých okruzích situovaných ve dvou oblastech Frýdlantska – Lázně Libverda a Nové Město pod Smrkem. Z obou nástupních míst je možné vyrazit i na nedalekou Jizerskou magistrálu (nástupní místa u novoměstské Kyselky a chaty Hubertka). 

Skútr Svazku obcí Smrk vyjíždí za příznivých sněhových podmínek do terénu upravovat stopy vždy před víkendem, v případě potřeby i během týdne. Délka okruhu v Libverdě  je 5 km s převýšením 95 m. Běžecké stopy mají v Lázních Libverda nástupní místo u parkoviště P2 - 425 m n.m. (parkování je možné i na parkovišti P1 vzdáleného od tohoto místa 200m). Trasa je upravena k vysílači a zpět k parkovišti. Okruh je naplánován z důvodu bezpečnosti jednosměrně, proti směru hodinových ručiček. Ve spodní části okruhu jsou dvě stopy, kde se dá jezdit v obou směrech (výuka dětí).

K přístupu na trasy Stopy pod Smrkem se využívá nástupních míst situovaných u automobilem dostupných parkovišť: *nástupní místo U Spálené hospody v Novém Městě pod Smrkem – parkoviště se nachází u místního fotbalového hřiště a vstupuje se odtud do zeleného a žlutého okruhu. Za dostatečné sněhové pokrývky lze odtud nastoupit i na Jizerskou magistrálu, *nástupní místo Nad koupalištěm v Novém Městě pod Smrkem – trasy začínají přímo od zdejšího parkoviště a lze zde začít modrý nebo červený okruh. Obě tato místa jsou vybavena přehledovými mapami a rozcestníky jednotlivých tras.

Běžecké stopy v Novém Městě pod Smrkem mají tři nástupní místa:

1. parkoviště u koupaliště
2. nad fotbalovým hřištěm (parkoviště u hřiště)
3. pod zahrádkami

Okruhy: zelený 2,5 km, žlutý 3 km, modrý 4,5 km, červený 11 km, černé úseky jsou spojovací, fialový úsek od spálené hospody označuje napojení na Jizerskou magistrálu.

O aktuálním dění budeme informovat na www.laznelibverda.cz, nově i na http://www.facebook.com/bezeckestopy.libverda. Informace získáte také v infocentru – tel.: 482 322 457.
V Novém Městě pod Smrkem pak na www.stopypodsmrkem.czwww.facebook.com/stopynmps.


Nové Město pod Smrkem