Pivo do skla aneb za sklem do Harrachova

Zajímá Vás, jak se vyrábí poháry pro zlatavý mok či perličkové vánoční ozdoby? Vydejte se do Harrachova a dalších krkonošských oblastí.

Poniklá

V tajemném koutě Krkonoš, kam se sklářská výroba přesunula z Jizerských hor, se skleněné perličky původně foukaly pro výrobu bižuterie. Skleněná trubička se nahřála nad kahanem, ústy se do ní fouknul vzduch, a tím vznikla perlička. Zručný foukač tak mohl "z ruky" nafoukat 200 až 300 tuctů perlí denně. V roce 1876 byl v Josefově Dole vynalezen foukací strojek s formou, do kterého se foukalo již pomocí měchu a který umožnil vyfouknutí až 36 perliček naráz. Řada perlí, tzv. "klauče", se po vyfouknutí musely ještě nastříbřit, obarvit, případně namalovat, a rozřezat na jednotlivé perle.

Současná výroba se od té původní příliš neliší. Foukání perliček je stejně jako dřív závislé spíše na zručnosti a zkušenostech foukače, než na dokonalé technologii. Podívat se do výroby nebo si pod vedením odborníka vyzkoušet základy montáže ozdob a práce s perličkami mohou návštěvníci v kreativní dílně, která je součástí prodejny vánočních ozdob v Poniklé. Ozdoby je možné tvořit podle návodů nebo podle vlastní fantazie. Využití dílny je zdarma, platí se pouze za spotřebovaný materiál.

Harrachov

Jedno z nejvýznamnějších krkonošských středisek, město s dlouhou sklářskou tradicí a nejstarší fungující sklárnou ve Střední Evropě, ve které je možné zhlédnout kompletní postup zpracování skla, tzn. foukání, broušení a rytí. Sklárna byla založena v roce 1712 a zachoval se v ní tradiční způsob výroby díky unikátní 100 let staré brusírně skla, která je poháněná transmisemi a vodní turbínou. Vše je v téměř původní podobě a plně funkční.
Díky vyhlídce do hutní haly s pecemi je sklářům při práci vidět přímo pod ruce. Že se jedná o nelehké řemeslo, se můžete i sami přesvědčit. Za asistence mistra skláře se můžete pokusit o vlastní skleničku či jiný artefakt.

V areálu sklárny jsou také pivní lázně, minipivovar a typicky pivovarská restaurace se stylovou atmosférou atraktivní především pro vlastní výrobu piva, které se zde vaří přímo před zraky hostů. Navíc restaurace volně navazuje na sklářskou huť, a tím umožňuje svým návštěvníkům mimořádně zajímavé spojení s výrobou místního skla.Točí se zde vyhlášené harrachovské kvasnicové pivo, které se pyšní oceněním Zlatá pivní pečeť z roku 2011, Výrobek Libereckého kraje a je nositelem značky Regionální produkt Jizerské hory.

Mumlavský vodopád

K Mumlavským vodopádům se dá od sklárny dojít pěšky po značené červené a žluté turistické trase za cca 20 minut. Vodopád je vysoký asi 10 metrů, nepatří tedy zdaleka k nejvyšším, ale je bohatý na vodu. Zajímavostí jsou i obří hrnce a kotle, které zde vymlel dravý proud řeky Mumlavy, a několik metrů hluboké tůně v žulové skále, které se nazývají Čertova oka. Zpět do Harrachova vede cesta po modré turistické trase přes centrum města a kolem sjezdovky a skokanských můstků, kde se v zimě konají slavné lety na lyžích. V létě je lanovka na Čertovu horu oblíbeným nástupním místem výletů po krkonošských hřebenech.

Do Harrachova vede jediná ozubnicová železnice v České republice, která je kulturní a technickou památkou. Převýšení na této trati, zejména na úseku z Tanvaldu do Kořenova, je několik set metrů, kvůli tomuto extrémnímu stoupání byla trať vybavena ozubnicí, což nikde jinde v České republice neuvidíte. Trať spojuje Jizerské hory a Krkonoše a dnes na ní jezdí moderní vlak, kterým se dá pokračovat až do Polska, do Szklarske Poręby. Historickým vlakem se můžete svézt při různých slavnostních příležitostech, například na Den dětí. V budově nádraží Kořenov mohou zájemci navštívit Muzeum ozubnicové dráhy, které přibližuje historii a zvláštnosti provozu této tratě.

Tento projekt je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj – Fond malých projektů Cíl 3 2007 – 2013 prostřednictvím Euroregionu Nisa.