Statek u Obročníkových

Statek rodiny Obročníkových se nachází na konci neprůjezdného údolí osady Skalany, nedaleko obce Vyskeř, asi 5km jižně od Turnova, v centrální oblasti regionu Český ráj.

Ubytování je součástí trvale obydleného statku na polosamotě a má vchody do apartmánů ze zadní strany domu. V domě se nachází ještě kožedělná dílna, byt hospodářů a stáj pro jednu dojnou krávu, která se pase na okolních loukách. Mléko je zde zpracováváno na různé mléčné produkty pro vlastní potřebu rodiny. Součástí statku je dále bernský salašnický pes a dvě kočky.

Rodina Obročníkových nabízí možnost ubytování ve třech apartmánech, každý se čtyřmi lůžky a vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha, ev. vana).

Apartmán 1 a 2 má vždy dvě lůžka v přízemním pokoji a dvě v podkrovním pokoji, přístupná přes přízemní pokoj. Oba tyto apartmány mají společný hlavní vchod a společnou kuchyň s lednicí, el. sporákem, rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou troubou a základním kuchyňským vybavením. Kuchyň je částí společenské místnosti s posezením s televizí, knihovnou a společenskými hrami.

Apartmán 3 má samostatný hlavní vchod též zezadu objektu od lesa. V tomto apartmánu je obývací pokoj s jídelním stolem a rozkládací pohovkou, velkou lednicí a s dveřmi jednak do kuchyňky a koupelny, jednak do ložnic. Kuchyňka je vybavena nádobím, rychlovarnou konvicí a el. dvouplotýnkovým vařičem. Za dveřmi z kuchyňky je koupelna s vanou, umyvadlem a WC. Apartmán má jednu ložnici s dvoulůžkem v přízemí a druhou ložnici s dvoulůžkem v podkroví, která je přístupná přes přízemní ložnici po schodech, ale již bez dveří.

  • Lůžkoviny, povlečení, ručník jsou součástí vybavení.
  • V celém objektu funguje wi-fi, hesla na požádání, televize je pouze ve společenské místnosti 1. a 2. apartmánu.
  • V zimě a za chladných dnů si hosté sami topí v krbových kamnech s výměníkem pro radiátory v 1. a 2. apartmánu, ve 3. apartmánu v kamnech Jotul. Dřevo je připraveno v dřevníku.
  • Parkovací místa pro hosty jsou vyhrazena u příjezdové cesty, ale pro vyložení a naložení je možno přijet na dvůr, a pak teprve zaparkovat.
  • Dřevěná prolézačka s pískovištěm a klouzačkou a houpačkami pro dětí je k dispozici na vlastní zodpovědnost rodičů.
  • Před vchodem do 1. a 2. apartmánu je společné ohniště se stoly a lavicemi, k dispozici je i jednoduchý gril na dřevěné uhlí.
  • Před 3. apartmánem je též posezení a mísa na oheň pro opékání a grilování.

Statek u Obročníků je vzhledem ke své poloze ideálním místem pro aktivní dovolenou. Poskytuje pobyt ve velmi klidném až romantickém venkovském prostředí, ještě málo zasaženém turismem, a zároveň umožňuje využívat široké nabídky přírodních a kulturněhistorických atrakcí Českého ráje.

Od roku 2010 je v provozu v lese nad domem i pod domem lukostřelecká stezka s 3D terči. Exkurzi lze dohodnout v místě ubytování (viz samostatná kapitola lukostřelecký 3D parkur u Obročníků).Vybavení

pokoj s vanou / sprchou
pokoj s WC
TV ve společenské místnosti
možnost vaření
gril, ohniště
zahrada, terasa
dětské hřiště / dětský koutek
parkoviště
zvířata akceptována

Doplňkové služby

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 12
Druhy pokojů: apartmá
Počet apartmá: 3

Ceník

Odkaz: https://zivotnavsi.cz/ubytovani-obrocnikovi/cenik-od-1-1-2018/