Do ZOO za bílými tygry

Vydejte se do liberecké ZOO za mláďaty bílého tygra, která se zde v letošním létě narodila. Kromě nich zde samozřejmě uvidíte i řadu dalších zajímavých zvířat.

Jediná mláďata bílého tygra (Panthera tigris) na území České republiky najdete v ZOO Liberec! Naše trojčata Gaia, Sambur a Liam se narodila 1. července 2012 samici Suryi Báře (*2008) a samci Parisovi (*2005), a to přesně deset let po historicky prvním vrhu bílých tygříků. Trojčata se mají čile k světu, takže v jejich expozici nebo ve venkovním výběhu je zcela určitě zastihnete při rozpustilém dovádění či jiných hrátkách. Opodál najdete také jejich matku Suryu Báru, která své přízvisko hrdě nosí po dvojnásobné olympijské vítězce Báře Špotákové. Otec Paris, který je francouzského původu, rodinnou expozici samozřejmě neobývá; stejně jako v přírodě tráví čas ve svém teritoriu.

Bílé tygry chová ZOO Liberec od roku 1994, kdy dovezla sourozenecký pár Isabellu a Columba ze Švédska. Po získání nepříbuzného samce zahrada po osmi letech odchovala tři koťata. Bílí tygři nejsou albíni, trpí pouze nedostatkem základního barviva. Jejich hlavními identifikačními znaky jsou černobílé pruhování, modré oči, načervenalý čumák a stejně zbarvená bříška tlapek.


Liberec